Tymczasowy trener Warty Poznań będzie szkolił bramkarzy w III lidze

Maciej Borowski, który przygotowuje piłkarzy Warty Poznań do rundy wiosennej, został trenerem bramkarzy Lubońskiego KS, dziewiątej drużyny III ligi. - Obowiązki Macieja nie będą kolidowały z jego pracą w Lubońskim KS - informuje rzecznik prasowy Warty Hubert Niedzielski.
Przez ostatnie tygodnie treningi "Zielonych" prowadzili Maciej Borowski (dotychczas trener bramkarzy Warty Poznań) i Mikołaj Tarczyński. Pod ich wodzą poznaniacy rozgrywali też sparingi. Ten duet zastąpił Waldemara Przysiudę, który odszedł do SKP Słupca - był on tymczasowym trenerem po tym, jak z Wartą pożegnał się Czesław Owczarek.

- Mnie i Mikołaja Tarczyńskiego poproszono o to, abyśmy normalnie przygotowywali zespół do rundy rewanżowej. W grudniu, kiedy byłem jeszcze asystentem trenera Czesława Owczarka, ustaliliśmy pewien cykl przygotowań. Ten plan się nie zmienia i teraz go realizujemy. Wspólnie z Mikołajem staramy się iść tym torem - mówił niedawno Maciej Borowski. - Jak długo? Nie wiem, prowadzimy zespół i przygotowujemy go do rundy. Jeżeli pojawi się nowy trener, to przejmie zespół, dobierze sobie ludzi i będzie wykonywał swoje obowiązki.

Tymczasem o zaangażowaniu Macieja Borowskiego na trenera bramkarzy Lubońskiego KS poinformowała oficjalna strona beniaminka III ligi. "Miał on już do czynienia z Lubońskim KS Fogo kiedy to w 2008 roku był asystentem Piotra Dominiczaka pełniącego wtedy rolę pierwszego trenera" - przypomina autor informacji. Dodajmy, że zawodnikiem podpoznańskiego klubu został tej zimy Arkadiusz Miklosik, jeszcze jesienią dyrektor sportowy "Zielonych".

Czy praca Macieja Borowskiego w Luboniu oznacza, że Warta Poznań musi się rozejrzeć za kolejnym trenerem? -Borowski i Tarczyński wciąż przygotowują seniorów do ligi. Obowiązki Macieja nie będą kolidowały z jego pracą w Lubońskim KS - informuje rzecznik prasowy Warty, Hubert Niedzielski.