Trzech nowych piłkarzy zagra w Warcie Poznań przeciwko Lechowi. Jeden z zagranicy

Macedończyk Filip Naumcevski może zostać pierwszym od trzech lat obcokrajowcem w składzie Warty Poznań. Póki co 21-letni skrzydłowy trenuje z zespołem Zielonych i zagra w piątkowym sparingu z Lechem Poznań. Warta sprawdzi też Przemysława Kanarka z Ruchu Chorzów i Roberta Ziętarskiego z Arki Gdynia. Relacja z meczu Lech - Warta w piątek od godz. 10.30 na POZNAN.SPORT.PL.
Piłkarzem gdyńskiego klubu jest też Paweł Czoska, który już w poprzednim tygodniu pojawił się w Poznaniu. On także zagra przeciwko Lechowi. Szansę pokazania się trenerowi Kolejorza Mariuszowi Rumakowi może też dostać dwóch zawodników, których Lech chce oddać do innego klubu - to Adrian Cieślak i Igor Jurga, obaj są na testach w Warcie.

Swoich sił w zespole pierwszoligowca chce znów spróbować Przemysław Kanarek. To 21-letni obrońca Ruchu Chorzów, jesienią wypożyczony do Motoru Lublin. W Poznaniu był już rok temu, zagrał nawet w sparingu z Chojniczanką Chojnice (0:1) i wrócił do Chorzowa. Grał tam tylko w Młodej Ekstraklasie.

Występy w Młodej Ekstraklasie, ale przed laty i w barwach Arki Gdynia ma także pomocnik Robert Ziętarski. Dziś 20-letni piłkarz jest graczem rezerw trójmiejskiego klubu. Prawdopodobnie wystąpi w piątek w sparingu z Lechem Poznań.

Tymczasowy duet trenerski Warty Maciej Borowski - Maciej Tarczyński ma się we Wronkach przyjrzeć Filipowi Naumcevskiemu. To Macedończyk z zaledwie czwartoligowej Sparty Brodnica, który jednak ma koncie siedem występów i jedną bramkę w kadrze U-19 swojego kraju. Filip Naumcevski trenuje już z poznańskim zespołem. Jeśli ten ofensywny piłkarz podpisze kontrakt z Wartą, będzie w nim pierwszym obcokrajowcem od trzech lat i czasów, gdy w Ogródku występował Abraham Loliga z Burkina Faso. Ten sezon jest trzecim, w którym Warta nie zatrudnia piłkarza z obcym paszportem.

Kto wygra derby Poznania?