Wychowanek Warty Poznań trafi do mistrza... Iraku?

Były junior Warty Poznań, 27-letni dziś napastnik Adrian Świątek, ma podpisać kontrakt z zespołem Erbil SC, który zdobył po raz czwarty został mistrzem Iraku i szykuje się do startu w azjatyckiej Lidze Mistrzów.
Adrian Świątek urodził się w Poznaniu i jest wychowankiem Warty, w której grał i trenował jeszcze jako 16-latek, zanim trafił UKS SMS Łódź. Jego ojciec, Sławomir Świątek to z kolei były piłkarz Olimpii Poznań - jako jej obrońca rozegrał 25 spotkań w ekstraklasie w drugiej połowie lat 80. Świątek junior jeszcze nie przebił ojca, bo w barwach ŁKS Łódź i Górnika Zabrze wystąpił w 24 spotkaniach ekstraklasy i strzelił w nich jedną bramkę. Grał też w I lidze. Może jednak zostać bohaterem niezwykłego transferu.

O przenosinach Adriana Świątka do Iraku poinformowały SportoweFakty.pl. Piłkarz był w tym sezonie w kadrach dwóch zespołów (do sierpnia rezerw Górnika Zabrze, a potem Sandecji Nowy Sącz), więc nie może zagrać w trzecim polskim klubie. Szukał pracy na Węgrzech, ale oblał testy w Vasasu Budapeszt. Wtedy pojawiła się propozycja gry dla mistrza Iraku. Polak doszedł już do porozumienia w sprawie warunków kontraktu i po przejściu badań lekarskich, ma w czwartek podpisać umowę. Rozgrywki w irackiej ekstraklasie toczą się systemem wiosna-jesień, a Erbil SC zagra również w azjatyckiej Lidze Mistrzów - W poprzednich edycjach dochodzili do ćwierć- i półfinału. W tym sezonie są apetyty na zwycięstwo. Mamy w składzie kilku reprezentantów Iraku, a zarząd planuje kolejne wzmocnienia. Dla mnie to ciekawe doświadczenie, wszystkiego w życiu trzeba spróbować - mówi Adrian Świątek.