Warta Poznań rozbita w meczu sparingowym

Aż 0:5 przegrała Warta Poznań z Zagłębiem Lubin w swoim trzecim tej zimy meczu kontrolnym.
Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale już przy stanie 5:0 Łukasz Radliński obronił strzał Macieja Małkowskiego z rzutu karnego. Gra Warty wyglądała jeszcze w miarę przyzwoicie w pierwszej połowie, ale w drugiej przewaga Zagłębia była już bardzo wyraźna. Wygrana zespołu z ekstraklasy była jak najbardziej zasłużona.

W ekipie "Zielonych" zagrało kilku nowych, testowanych zawodników: Bartosz Bobrowski i Mikołaj Tokaj ze Startu Otwock, Jacek Zielonka z Lubońskiego KS, Krzysztof Michalski z Orła Ząbkowice Śląskie (wcześniej w Młodej Ekstraklasie Śląska Wrocław). Ponadto pokazali się również piłkarze sprawdzani już wcześniej przez Wartę: Adrian Cieślak i Igor Jurga z Lecha Poznań, Karol Lewandowski z Elany Toruń oraz Paweł Czoska z Arki Gdynia.

To były pierwsze bramki stracone przez poznaniaków w tym roku. Wcześniej zespół złożony z graczy testowanych pokonał Nielbę Wągrowiec 2:0, a w minionym tygodniu Warta zremisowała bezbramkowo z Górnikiem Zabrze. Kolejny mecz kontrolny - w piątek z Lechem Poznań we Wronkach.

Zagłębie Lubin - Warta Poznań 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Aleksandar Tunczew (23. minuta), 2:0 Michal Papadopulos (26.), 3:0 Kamil Wilczek (52.), 4:0 Maciej Małkowski (67.), 5:0 David Abwo (69.).

Warta w I połowie: Lis - Bobrowski, Wichtowski, Bartkowiak, Otuszewski - Ngamayama, Czoska, Trojanowski, Zielonka, Pogonowski - Lewandowski (35. Jurga). Warta w II połowie: Radliński - Bobrowski, Laskowski, Bartkowiak (60. Cieślak), Otuszewski (69. Onsorge) - Tokaj, Czoska (72. Napierała), Pogonowski (55. Michalski), Jurga (80. Czerniejewicz), Trojanowski (60. Konieczny) - Bartoszak.