Dwaj kolejni piłkarze trafią z Lecha Poznań do Warty Poznań?

Po Łukaszu Białożycie, Bartoszu Bereszyńskim i Michale Jakóbowskim teraz Igor Jurga i Adrian Cieślak mają szansę trafić z Lecha Poznań do pierwszoligowej Warty Poznań. Obaj zagrają w środowym sparingu z Górnikiem Zabrze.
W Warcie Poznań trwa budowanie kadry zespołu na rundę wiosenną. Zespół z poprzedniej rundy właściwie przestał istnieć, gdy kontrakty z "Zielonymi" rozwiązało dwunastu - w większości podstawowych - zawodników. Ci, którzy zostali, zagrają w środę w Grodzisku Wlkp. (początek o godz. 11) w sparingu z Górnikiem Zabrze. Ponieważ w Warcie nie ma dzisiaj jedenastu zdrowych piłkarzy gotowych do gry, konieczne są uzupełnienia składu, m.in. zawodnikami testowanymi.

Po meczu z Nielbą Wągrowiec zaproszenie na kolejny sprawdzian dostali obrońca Dariusz Michalak z Górnika Wałbrzych i napastnik Karol Lewandowski z Elany Toruń. Szansę pokazania się będzie miał także środkowy pomocnik Paweł Czoska z Arki Gdynia, któremu klub pozwolił szukać nowego pracodawcy.

Być może tej zimy dojdzie do kolejnego transferu zawodników na linii Lech Poznań - Warta Poznań. Po wielu latach przerwy szlak ten przetarł w 2011 roku Łukasz Białożyt. Kolejorz nie miał jednak korzyści z tego gracza, bo ten słabo spisywał się w Warcie i dziś jest zawodnikiem Jaroty Jarocin. Ale już wypożyczenie na Dolną Wildę Bartosza Bereszyńskiego okazało się dobrym ruchem. Młody napastnik wrócił do Kolejorza i minionej jesieni często miał okazję grać w ekstraklasie, strzelił też swojego pierwszego gola dla Lecha. Na podobny rozwój kariery liczy też Michał Jakóbowski, który cały poprzedni rok spędził w Warcie, a teraz przygotowuje się do rundy wiosennej z drużyną trenera Mariusza Rumaka.

Szkoleniowiec Lecha zdecydował natomiast, że dwóch obrońców może się rozejrzeć za nowym klubem. To Jarosław Ratajczak (jest na testach w Arce Gdynia) i Adrian Cieślak. Ten drugi trafił właśnie do Warty i będzie walczył o to, by załapać się do jej kadry na wiosnę. Jesienią 21-latek grał w Młodej Ekstraklasie, strzelił jednego gola w 16 występach.

W Warcie zagra też w środę napastnik Lecha Poznań Igor Jurga. Kolejorz ściągnął go z wypożyczenia do MKS Kluczbork, a teraz dał niespełna 22-letniemu napastnikowi zgodę na testy w drużynie "Zielonych".