Sport.pl

Artur Marciniak już w Miedzi Legnica. ''Cel transferowy numer jeden''

Były piłkarz Lecha Poznań, a przez ostatnie dwa lata podstawowy pomocnik Warty Poznań, Artur Marciniak podpisał trzyletni kontrakt z Miedzią Legnica.
O tym, że Artur Marciniak ma propozycję gry w Miedzi Legnica POZNAN.SPORT.PL poinformował jako pierwszy już w połowie grudnia 2012 roku. 26-letni piłkarz jeszcze pod koniec minionego roku rozstał się z "Zielonymi", a w piątek podpisał kontrakt i wiosną będzie występował w zespole trenera Bogusława Baniaka.

Jest tam przedstawiany jako kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski, z którą występował w finałach mistrzostw Europy i świata. Właściciel legnickiego klubu Andrzej Dadełło nazwya Artura Marciniaka celem transferowym numer jeden: - Obserwowaliśmy go od dawna. To był nasz cel transferowy numer jeden w tej rundzie i jestem zadowolony z jego pozyskania, bo na pewno podniesie jakość gry zespołu.

Poznaniaka komplementuje też trener Bogusław Baniak: - Cieszę się, że Artur będzie grał w Miedzi, bo to pracowity piłkarz, który do swoich obowiązków podchodzi bardzo profesjonalnie. Obserwowałem go, gdy debiutował w Lechu, później prowadziłem go w Warcie i wiem, że stać go na wiele.

Piłkarzem Miedzi ma też zostać Grzegorz Bartczak, który również opuścił Wartę tej zimy.

Więcej o: