Sport.pl

Prawie 6 mln zł na walkę o awans do ekstraklasy. Prezes Warty ujawnia budżet klubu

?Nie zamierzam robić tajemnicy z tego, jak kształtują się wydatki i przychody piłkarskiej Dumy Wildy? - pisze Izabella Łukomska-Pyżalska na swoim blogu w Natemat.pl i ujawnia budżet pierwszoligowego klubu w dwóch wariantach: walki o awans do ekstraklasy i zapewniający utrzymanie.
Izabella Łukomska-Pyżalska opublikowała część danych, które przedstawiła radnym Poznania podczas posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. ''Chciałabym upublicznić część tabel i omówić je także dla Was, czytelników mojego bloga, wśród których nie brakuje kibiców Warty'' - napisała wnatemat.pl.

Według wyliczeń prezes Warty ''niezbędne, sezonowe minimum'' dla pierwszoligowca stanowi suma 2 247 000 złotych. Z kolei ''kwota 5 734 000 złotych powinna pozwalać na to, by udanie włączyć się do walki o najwyższe ligowe cele na zapleczu Ekstraklasy'', przy czym ''zdarzają się swoiste fenomeny, jak w trwającym sezonie Flota Świnoujście, gdy sukces przychodzi mimo mniejszych nakładów finansowych''. Jak zauważa Izabella Łukomska-Pyżalska, ''w piłce nożnej kasa jednak nie pozwala na to, by być pewnym osiągnięcia swojego celu''.

Największe różnice w podejściu prezes Warty do klubowego budżetu widać oczywiście w wynagrodzeniach zawodników (1,5 mln zł przy utrzymaniu i 4,5 mln zł przy walce o awans), sztabu szkoleniowego (180 tys. zł i 300 tys. zł) oraz organizacji zagranicznego obozu zimowego dla drużyny. ''Co do wynagrodzeń - w wariancie oszczędnościowym brałam pod uwagę zatrudnienie dwóch trenerów, osoby do opieki medycznej i dwudziestu pięciu zawodników. Zakładam, że średnia minimalna miesięczna pensja piłkarza przy wariancie oszczędnościowym to 3550 złotych netto. Oczywiście zawodników może być mniej i można jeszcze bardziej ciąć koszty''.

Wydatki na marketing Izabella Łukomska-Pyżalska w zestawieniu całkowicie pominęła.

Miasta...
Więcej o: