Sport.pl

Arka Gdynia organizuje turniej. Jedzie Warta Poznań, a Lech Poznań nie

W imprezie halowej dla młodych zespołów, jaki organizuje 5-6 stycznia klub Arka Gdynia zabraknie ekipy Lecha Poznań. Będą za to inni przedstawiciele Wielkopolski.
Zespół do Gdyni wysyła Warta Poznań. Stawią się także Warta Śrem oraz Błękitni Owińska. Jednym z organizatorów turnieju jest Janusz Kupcewicz - reprezentant Polski, uczestnik mundialu w 1982 roku. To zawodnik, który łączy Arkę Gdynia i Lecha Poznań - grałw obydwu tych klubach.

W turnieju wystąpi 16 ekip podzielonych na cztery grupy. W sobotę 5 stycznia odbędą się eliminacje, a dzień później - faza play-off. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach dla kibiców będzie można uczestniczyć w mini turniejach najnowszych gier audio-video. Podczas ceremonii otwarcia kibice będą mogli wziąć udział w konkursie żonglerki oraz zrobić sobie zdjęcie z ulubioną drużyną, która będzie brała udział w zawodach.

Warta Poznań trafiła do grupy z Motorem Lublin, As Progres Kraków i OZPN Gorzów. Warta Śrem zmierzy się z Zawiszą Bydgoszcz, Cracovią Kraków i drugim zespołem Arki Gdynia, natomiast Błękitni Owińska - z pierwszym zespołem Arki Gdynia, Zagłębiem Lubin oraz Akademią 21 Kraków.

Więcej o: