Sport.pl

Izabella Łukomska-Pyżalska wróci do częściowego finansowania Warty, jeśli...

- Jeśli sytuacja na rynku deweloperskim się ustabilizuje, to wrócę do częściowego finansowania klubu - mówi Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes piłkarzy Warty Poznań w rozmowie ze SportoweFakty.pl. W obecnej sytuacji ''dołoży się do budżetu klubu'' jeśli ''będzie taka możliwość''.
Izabella Łukomska-Pyżalska twierdzi w rozmowie ze SportoweFakty.pl, że działa ''dość intensywnie'' w sprawie pozyskania sponsorów i jest ''kilka firm zainteresowanych wejściem do Warty''. Żadnych konkretów jednak nie podaje. O kształcie budżetu i drużyny pani prezes mówi: - Jeśli zgromadzimy budżet, a ta kwestia jest absolutnie najważniejsza, to oczywiście będę chciała ograniczyć osłabienia, a uzupełnimy tylko dotychczasowe ubytki. Jeśli środki będą małe, to po prostu wystartujemy w słabszym składzie, opartym na zawodnikach z rezerw. Najważniejsze jest przystąpienie do rundy wiosennej. Na pewno nie będziemy wspierać Warty w tak dużym stopniu jak do tej pory. Musimy przecież dbać o płynność finansową Family House. Natomiast jeśli będzie taka możliwość, to dołożymy się do budżetu klubu. Nie chciałabym tylko, by nasze pieniądze były jedynym źródłem utrzymania.

Spytana o pomysł na nowego szkoleniowca, po rozwiązaniu umowy z Czesławem Owczarkiem, nie przedstawia go. Twierdzi: - Aktualnie skupiamy się na poszukiwaniu dofinansowania. W obecnej sytuacji trudno by mi było rozmawiać z trenerem o przyszłości i cokolwiek deklarować. Teraz nie jestem w stanie zagwarantować mu odpowiedniej pensji. Jeśli jednak znajdą się środki finansowe, to być może powrócę do rozmów z Czesławem Owczarkiem i wówczas pozostanie on w Warcie.

Co się stanie, jeśli osłabiona Warta spadnie na trzeci poziom rozgrywek? Prezes Izabella Łukomska-Pyżalska zapowiada: - Będę w dalszym ciągu szukać wsparcia. Na pewno nie przestanę działać. Poza tym jeśli sytuacja na rynku deweloperskim się ustabilizuje, to wrócę do częściowego finansowania klubu. Prognozy dla deweloperów na przyszły rok są pesymistyczne. Kończy się przecież program ''Rodzina na swoim''. Nie wyobrażam sobie, żebym w całości opłacała bieżącą działalność Warty, a do tego jeszcze rozbudowywała stadion, bo inaczej nie mielibyśmy gdzie grać. Chciałabym to podkreślić, bo żaden inny I-ligowiec nie znajduje się w tak trudnym położeniu infrastrukturalnym.

Izabella Łukomska-Pyżalska: Tkwimy w stanie zawieszenia

Za rok, w grudniu 2013 roku, Warta Poznań będzie...
Więcej o:
Komentarze (3)
Izabella Łukomska-Pyżalska wróci do częściowego finansowania Warty, jeśli...
Zaloguj się
 • chybarekin

  Oceniono 4 razy 2

  Warta spada z 1-wszej ligi z hukiem Gdybym poszukał taką przyszłość przepowiadałem zaraz po objęciu tego klubu przez pyżalską i jak widać miałem rację ... ;(

 • pisowski_lud_wszystko_kupi

  Oceniono 1 raz 1

  a może mąż znajdzie coś w jakimś TIRze?

 • zosia711

  Oceniono 3 razy 1

  Pani Pyżalska nie ma pojęcia... trener Owczarek ma siedzieć w domu i czekać na powtórkę z rozrywki?
  poza tym klub ma zaległości finansowe więc z czegoś piłkarze i trenerzy muszą żyć...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX