Były trener Warty Poznań poprowadzi obóz dla... bezrobotnych piłkarzy

Dziesięciodniowy obóz przygotowawczy dla piłkarzy, którzy nie mają klubów, a chcą przygotować się do rundy wiosennej, organizuje Polski Związek Piłkarzy. Głównym trenerem na obozie będzie Artur Płatek, którego ostatnim klubem w Polsce była Warta Poznań.
Artur Płatek trafił na początku grudnia do sztabu Borussii Dortmund i będzie wyszukiwał dla mistrzów Niemiec uzdolnionych piłkarzy. Między 10 a 19 stycznia 2013 roku weźmie jednak udział w obozie dla profesjonalnych zawodników, prezentujących poziom I ligi i ekstraklasy. Choć, jak informują organizatorzy, w obozie mogą uczestniczyć także gracze z niższych lig. Arturowi Płatkowi będą pomagali Paweł Sibik (było, nie było uczestnik mundialu 2002 roku) i inny były zawodnik Odry Wodzisław Piotr Swoisz.

Za 3,5 tys. zł zawodnicy będą się mogli przygotować formę fizyczną przed rundą wiosenną. Organizatorzy przewidują po dwa-trzy treningi dziennie. Zapraszają piłkarzy, którzy "są bez przynależności klubowej, - posiadają zgodę klubu macierzystego na poszukiwanie innego pracodawcy lub dochodzą do formy po przebytych kontuzjach". Obóz odbędzie się w ośrodku Gosław Sport Center w Wodzisławiu Śl.

Organizują go Polski Związek Piłkarzy, Fundacja Grzegorza Mielcarskiego i Gosław Sport Center.