Sport.pl

Warta Poznań ma plany na nowy rok

Z trzema zespołami z ekstraklasy umówili się na styczniowe sparingi piłkarze Warty Poznań. Przed rozpoczęciem rundy wiosennej ?Zieloni? mają w planach rozegranie ośmiu spotkań kontrolnych
Z planów ogłoszonych wcześniej przez Lecha Poznań było wiadomo, że po latach przerwy dojdzie do pierwszego sparingu Warty z Kolejorzem (26 stycznia). Dziesięć dni wcześniej Warta Zieloni zmierzą się z Górnikiem Zabrze, a 21 stycznia - z Zagłębiem Lubin. Ponadto Wartę czeka pięć pojedynków z zespołami z niższych lig. Przypomnijmy, że po zakończeniu rundy jesiennej Warta zagrała towarzysko z Lubońskim KS i wygrała 1:0 w meczu, w którym testowała kilku zawodników, m.in. z Japonii.

Jak zastrzega na swojej stronie poznański klub, te terminy mogą jeszcze ulec zmianie. Wszystko dlatego, że wciąż nie wiadomo, jak w nowym roku będzie wyglądała Warta. W czwartek mają się rozpocząć pierwsze rozmowy piłkarzy i trenerów na temat kontraktów z klubem. Renegocjację umów zapowiedziała prezes sekcji piłkarskiej Izabella Łukomska-Pyżalska, gdy ogłosiła, że rezygnuje z dalszego sponsorowania drużyny.

Plan sparingów Warty Poznań

16 styczniaGórnik Zabrze - Warta Poznań
21 styczniaZagłębie Lubin - Warta Poznań
26 styczniaLech Poznań - Warta Poznań
6 lutegoJarota Jarocin - Warta Poznań
9 lutegoWarta Poznań - Unia Swarzędz
14 lutegoWarta Poznań - Calisia Calisz
23 lutegoKS Polkowice - Warta Poznań
2 marcaWarta Poznań - Polonia Środa Wielkopolska
Więcej o: