Sport.pl

Były prezes PZPN: Warta powinna być oczkiem w głowie władz Poznania

- Jestem trochę zaskoczony tym, że miasto Poznań tak słabo pomaga Warcie. Trochę to przypomina sytuację z innych wielkich polskich miast, gdzie jest jeden hołubiony klub, a drugi czy trzeci jest uważany za zbędny - mówi w telewizji Orange Sport Michał Listkiewicz, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, a obecnie szef Piłkarskiej Ligi Polskiej.
Na antenie stacji, która transmituje w tym sezonie mecze pierwszoligowych piłkarzy, Michał Listkiewicz przyznaje, że nie jest zaskoczony deklaracją prezes sekcji piłkarskiej Warty Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej o rezygnacji ze sponsorowania drużyny. - W pełni rozumiem rozgoryczenie pani prezes Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej. Jej decyzja jest racjonalna. Ogromne nakłady, ogromna włożona praca, serce, a z drugiej strony efekt jest, jaki jest. Warta jest w dolnych rejonach tabeli i jeden z najlepiej zorganizowanych klubów piłkarskich w Polsce, a na pewno w I lidze, gdzie wszystkie warunki do dobrej gry i dobrych wyników były spełnione, a tych wyników nie było - mówi były szef PZPN.

Michał Listkiewicz dziwi się też podejściu władz Poznania do Warty: - Jestem trochę zaskoczony tym, że miasto Poznań tak słabo pomaga Warcie, a praktycznie wcale. Trochę to przypomina sytuację z innych wielkich polskich miast, gdzie jest jeden hołubiony klub, a drugi czy trzeci jest uważany za zbędny. Warta powinna być oczkiem w głowie i władz Poznania i władz regionu. To przykre, że tak się nie dzieje.

''Rozumiem rozgoryczenie pani Łukomskiej-Pyżalskiej''

Więcej o:
Komentarze (1)
Były prezes PZPN: Warta powinna być oczkiem w głowie władz Poznania
Zaloguj się
  • michal_urban81

    Oceniono 6 razy 6

    Listkiewicz ma rację. jak dla mnie to jakaś kpina, że Grobelny zapomina o 100-letnim klubie z wielką historią i tradycjami. Klubie, który na nowo odzyskiwał blask. Że tylko przypomnę Zieloną Rewolucję, gdzie na trybunach było 20 000 fanów. A teraz włodarze Poznania wszystko psują.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX