Sport.pl

Będą zmiany w Warcie Poznań. Pani prezes bardzo rozczarowana

- Jestem bardzo rozczarowana wynikami drużyny. W przyszłym tygodniu podejmiemy jakieś bardziej konkretne decyzje. Podejmiemy daleko idące ruchy - zapowiada prezes Warty Poznań Izabella Łukomska-Pyżalska.
Na swoim Twitterze pani prezes napisała, że "profesjonalizm w klubie nie idzie w parze z wynikami. Niestety, czas przeorganizować pracę klubu na bardziej ekonomiczną i efektywną. Nie będzie już tak różowo". Tej myśli w rozmowie z poznan.sport.pl rozwinąć nie chciała. - To będą daleko idące ruchy, bo moje rozczarowanie jest duże - mówi tylko.

Wiadomo jednak, że kurek z pieniędzmi płynącymi do Warty z należącego do niej i jej męża dewelopera Family House zostanie przykręcony. Ma to związek z problemami przy jednej z inwestycji prowadzonych przez firmę, którą dotknął kryzys w branży budowlanej.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że radykalnego rozwiązania - jakim byłoby porzucenie Warty przez małżeństwo Pyżalskich - nie będzie. Podczas środowej wizyty w Sejmie, gdzie Izabella Łukomska-Pyżalska otwierała wystawę "100 zdjęć na stulecie Warty", pani prezes w swoim imieniu zapraszała parlamentarzystów na wiosenne mecze drużyny. Na razie wstrzymane zostały inwestycje w infrastrukturę (w tym budowa nowej trybuny na stadioniku na Wildzie), ograniczone zostaną także wydatki na drużynę. Możliwe, że piłkarzy czeka kolejna (ostatnia była latem) obniżka wynagrodzeń i nie skorzystają już z części dodatkowych świadczeń - jak np. ekskluzywnej siłowni, najwyższej jakości odżywek czy posiłków w klubie. Serwis SportoweFakty.pl pisze, że pracę ma stracić dyrektor organizacyjny Krzysztof Paryzek, a Arkadiusza Miklosika na stanowisku dyrektora sportowego miałby zastąpić Tadeusz Fajfer. Trener Czesław Owczarek prawdopodobnie zostanie na stanowisku, choć wiadomo, że pani prezes i jej mąż są nim rozczarowani.

Wśród rozważanych pomysłów na zmiany w Warcie jest też oddanie przez Pyżalskich części władzy w klubie inwestorowi lub grupie sponsorów, którzy w zamian dołożyliby się do funkcjonowania drużyny.

Więcej o: