Sport.pl

Warta Poznań zagra tuż przed szlagierem Lech - Legia. Co z kibicami?

Warta Poznań ogłosiła, że mecz z Okocimskim Brzesko przy Drodze Dębińskiej rozegra w niedzielę 18 listopada o godz. 12.30, choć dwie godziny później przy Bułgarskiej rozpocznie się klasyk polskiej ligi Lech Poznań - Legia Warszawa.
Pojedynek z Okocimskim Brzesko to dla Warty Poznań ostatni w tym roku mecz ligowy. Pierwotnie był zaplanowany na sobotę 17 listopada, ale mecz odbędzie się dzień później - w niedzielę 18 listopada o godz. 12.30. Oznacza to, że między zakończeniem gry w Ogródku, a początkiem szlagieru Lech Poznań - Legia Warszawa minie zaledwie około dziesięciu minut. Termin boju poznańsko-warszawsko został ustalony odgórnie przez spółkę Ekstraklasę już w połowie października, wiąże się on z transmisją w Telewizji Publicznej. Stacja Orange Sport, która ma w swojej ofercie rozgrywki pierwszej ligi, Warty do niczego nie zobowiązywała, bo do pokazania wybrała inne spotkania. - Nasz klub sam podjął decyzję o grze w niedzielę, w terminie nam odpowiadającym - mówi rzecznik prasowy Zielonych Hubert Niedzielski. - Na organizację meczu dostaliśmy zgodę policji, która dzień wcześniej zabezpiecza w Poznaniu dużą imprezę masową [chodzi o marsz równości - przyp. red.]. Przyszykujemy atrakcje, które jak mamy nadzieję przyciągną kibiców bez względu na inne wydarzenia kulturalne w mieście - dodaje.

Wcześniej prezes sekcji piłkarskiej Warty Izabella Łukomska-Pyżalska zadeklarowała na antenie TVN24, że na mecz z Okocimskim Brzesko chce wpuścić za darmo mężczyzn. - Nikt mi nie zarzuci, że stosuję jakąkolwiek dyskryminację płci i uprzywilejowuję kobiety - stwierdziła w nawiązaniu do uprzywilejowania płci pięknej podczas jednego z poprzednich meczów. Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia tej decyzji.

Warta Poznań najbliższy mecz, z GKS Tychy, rozegra w niedzielę 4 listopada o 12.30. Trwa sprzedaż wejściówek na to spotkanie (15 zł za bilet normalny, 10 zł - studencki, 8 zł - ulgowy/rodzinny). Klub ogłosił, że za darmo to spotkanie będą mogli obejrzeć zaproszeni pracownicy firm zrzeszonych w klubie biznesu oraz... Zakładów im. Hipolita Cegielskiego, które przez długie lata ''stanowiły fundament utrzymujący stuletnią dziś Wartę''.

CO MYŚLISZ O DECYZJI WARTY POZNAŃ?

Komentarze (1)
Warta Poznań zagra tuż przed szlagierem Lech - Legia. Co z kibicami?
Zaloguj się
  • walek52

    Oceniono 2 razy 2

    Co wy za głupoty wypisujecie ! Na portalu 90minut podany jest termin 17.11.2012. Na ostatnim meczu Warty w Poznaniu podano do wiadomości, że mecz odbędzie się ZE WZGLĘDU MA MECZ LECHA dzień wcześniej czyli 17.11.2012. Skąd macie tego typu informacje ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX