Sport.pl

Izabella Łukomska-Pyżalska poza zarządem PZPN. Zdecydowała pyskówka? ''Gówniarzu, wypluj gumę!''

Do ostrej pyskówki między delegatami PZPN a mężem prezes Warty Poznań Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej miało dojść podczas wyborów członków zarządu związku. I to prawdopodobnie zadecydowało o tym, że pewna i uzgodniona wcześniej kandydatura pierwszej kobiety w polskiej centrali została odrzucona.
Izabella Łukomska-Pyżalska miała być pierwszą kobietą w zarządzie PZPN. Jej kandydatura została ustalona i wydawała się pewna. Pani prezes Warty Poznań zbierała już gratulacje w Hotelu Sheraton i w mediach, nawet jej klub na facebooku poinformował o pomyślnej decyzji. Gdy doszło jednak do głosowania, kandydatura nieoczekiwanie przepadła. Co się stało?

Nieoficjalnie wiadomo, że powodem była pyskówka i konflikt między jej mężem, Jakubem Pyżalskim a obecnymi na sali delegatami ze Zbigniewem Lachem na czele. Już wcześniej Zbigniew Lach odniósł się do małżeństwa Pyżalskich. Mówił do niego, że cieszy się, iż po wyroku wrócił na dobrą drogę. Niech pan dalej pomaga piłce.

Mąż pani prezes został prawomocnie skazany. Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok półtora roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata. To kara za pomoc w kradzieży papierosów z dużego transportu w 2003 roku. Od najcięższych zarzutów, takich jak udział w gangu, sąd męża pani prezes uniewinnił.

Jakub Pyżalski po tej wypowiedzi Zbigniewa Lacha prosił o głos, ale go nie dostał. Nie był bowiem delegatem. Udało mu się jednak w końcu wykrzyczeć swoje zdanie. Jak podaje interia.pl, doszło do tego po słowach delegata Lacha:

- Życzę wszystkim trafnego wyboru. Na tej sali jest na tyle duży potencjał intelektualny, że powinniśmy wybrać dobry zarząd.

- Potencjał intelektualny to pan pokazał obrażając wszystkich na tej sali - denerwował się wtedy do mikrofonu Jakub Pyżalski, który na zgromadzeniu był w roli gościa, więc nie dostał zgody do zabrania głosu.

- Gówniarzu, wypluj gumę, jak do nas przemawiasz - stwierdził któryś z delegatów do Pyżalskiego.

Następnie odbyło się głosowanie, po którym kandydaturę prezes Warty Poznań nieoczekiwanie odrzucono. - Inaczej się umawialiśmy- skomentowała pani prezes. - Widać, że baronowie PZPN postawili na siebie. Pominęli ekstraklasę i pierwszą ligę. Ustalenia były inne. Czy w przyszłości znów stanę w wyborcze szranki? Jeśli za cztery lata będę jeszcze w piłce, to zobaczymy...

''Gówniarzu, wypluj gumę!'' - do męża pani prezesCZY IZABELLA łUKOMSKA-PYŻALSKA POWINNA WEJŚĆ W SKŁAD ZARZĄDU PZPN?

Więcej o:
Komentarze (99)
Izabella Łukomska-Pyżalska poza zarządem PZPN. Zdecydowała pyskówka? ''Gówniarzu, wypluj gumę!''
Zaloguj się
 • romandino

  Oceniono 846 razy 820

  i bardzo dobrze. Tajemnicą Poliszynela jest, że to mąż (prawomocnie skazany) rządzi w Warcie, a teraz chciałby się schować za żoną w zarządzie PZPN. Nie po to wybrali Bońka, żeby teraz ten pan, urządzał sobie swój folwark w PZPN.
  Żałuję, że nadeszły takie czasy, że to tacy ludzie muszą pomagać Warcie. Przeczytajcie sobie wywiad z panią Prezes sprzed miesiąca w Wysokich Obcasach GW. Ona do tej pory nie rozumie, dlaczego ktoś ma do jej męża pretensje, że "ukradł milion" skoro potem podzielił się z biednymi.
  Parafrazując: "co z tego, że okradłem 100 osób, skoro potem z jedną się podzieliłem". To się chyba nazywa moralność przestępcy

 • maksiorson

  Oceniono 536 razy 508

  ja też nie mam więcej komentarzy na ten temat

  nic tylko sie cieszyć ze podziękowali Pani ładnej i jej mężulkowi z gumą w pysku

  polska piłka potrzebuje fachowców a nie celebrytów w zarządzie

 • kamraabc

  Oceniono 420 razy 414

  Nie jest też żadną tajemnicą, że to właśnie po konflikcie z Pyżalskim, Baniak zdecydował o odejściu z Warty do Legnicy, gdzie zabrał kilku dobrych zawodników. Baniak opowiadał w wywiadzie, jak Pyżalski wpadał do szatni i gnoił wszystkich jak jakiś mecz nie wyszedł. Widać wydaje mu się, że w klubie może rządzić jak w mafii, a wszyscy będą się go bali i chowali się przed nim pod stołem. Mądrzejsi ewakuują się z Warty - a Warta pod rządami Pyżalskich nigdy nie będzie w stanie sięgnąć po jakieś sukcesy. A że łożą duże sumy na klub i uratowali Wartę przed bankructwem? Może i chwalebny czyn, ale jak dla mnie to po prostu zwykłe wyrachowanie - wykorzystali sytuację żeby wyprać brudną kasę, a Pyżalski żeby poprawić wizerunek przed sądem i liczyć na łagodniejszy wyrok - co jak widać mu się udało.
  Teraz trochę oboje ponarzekają jak to ta piłka jest niedobra, jak to nikt im nie chce pomóc, jak to sami muszą sobie ze wszystkim radzić i jak to ich zniechęca do pracy - aż w końcu znajdą powód, żeby się ewakuować. Z wypraną kasą (bo legalnie "odsprzedadzą" drużynę) i już bez prokuratora na karku .....

 • tom.plamka

  Oceniono 353 razy 335

  Dobrze. Pierwsza mądra decyzja betonu.

 • m.a.v.e.r.i.c.k

  Oceniono 271 razy 265

  dobrze że jej nie wybrali, bo już teraz jest ekspertem sport.pl od wszystkiego. gdyby była w zarządzie to pewnie nie zobaczylibyśmy filmiku z nikim innym.

 • trans.sib

  Oceniono 235 razy 227

  Genderowe wizja świata w praktyce.
  Od wczoraj czytam na tym portalu najważniejszą informację: czy będzie pierwsza kobieta w zarządzie PZPN czy nie będzie. Nie istotne jest kto został prezesem, jaki ma plan, tylko czy jakaś podstarzała botoksowana Pamela załapie się na stołek, przez co "zburzy patriarchalny układ polskiej piłki". Nie istotne, że ta pani i jej promotor, a prywatnie mąż, są mocno ufajdani śmierdzącymi sprawami poznańskiego półświatka, najważniejszym wydarzeniem dnia jest to, że być może jednym z członków zarządu PZPN będzie osoba z płci żeńskiej.

 • marw40

  Oceniono 95 razy 93

  Psykówka zadecydowała ?

 • amgc63

  Oceniono 57 razy 53

  Bardzo dobrze precz z gangsterami w PZPN!!!Zobaczcie kim był ten człowiek żujący gumę .Znajdziecie mnóstwo na jego temat gangsterska na maxa.Już wole lesnych dziadków niz takiego mafiozo przy korycie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX