Sport.pl

Prezes Warty Poznań wpuszcza kobiety za darmo na mecz

Izabella Łukomska-Pyżalska została ambasadorką akcji ?Stadiony Dla Kobiet? i od razu przystąpiła do akcji. Prezes Warty Poznań ogłosiła, że na najbliższy mecz swego zespołu wpuszcza za darmo wszystkie kobiety. Mogą przyjść z dziećmi - pociechy też wejdą za darmo.
Warta Poznań zmierzy się w niedzielę (godz. 12.30) z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. na to spotkanie wstęp wolny mają wszystkie kobiety, a jeśli chcą, to i ze swoimi dziećmi. Izabella Łukomska-Pyżalska podjęła taką decyzję, gdyż została ambasadorką akcji "Stadiony Dla Kobiet".

Na poświęconej inicjatywie stronie czytamy, iż "celem akcji jest przełamanie głęboko zakorzenionych stereotypów, które ukazują stadiony piłkarskie jako miejsca niebezpieczne, w których toczy się nieustanna walka na słowa i czyny. Taki punkt widzenia panujący powszechnie w mediach i w społeczeństwie, buduje fałszywy obraz całego środowiska polskiej piłki nożnej, spychając je do marginesu społecznego. Rzeczywistość i statystyki pokazują jednak, że sytuacja jest całkowicie odmienna. Dzięki usprawnieniu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a także wprowadzeniu instytucji zakazu stadionowego, poziom bezpieczeństwa na piłkarskich stadionach rośnie z roku na rok."

Bezpłatne wejściówki na mecz Warty z Termalicą dla siebie i dzieci kobiety odbierać mogą w siedzibie klubu przy ul. Droga Dębińska 12, od poniedziałku do piątku, w godz. od 9 do 18, w sobotę od godz. 10 do 16 oraz w dniu meczu od godz. 10 przy specjalnym stanowisku kasowym.

KOBIETY NA STADIONIE? POROZMAWIAJMY O TYM NA FACEBOOKU

Więcej o: