Warta Poznań popiera Kręcinę, ale stawia na Koseckiego

Warta Poznań udzieliła poparcia Romanowi Koseckiemu, Stefanowi Antkowiakowi i Zdzisławowi Kręcinie, jako kandydatom na nowego prezesa PZPN. Dlaczego temu ostatniemu? - Jako jedyny przyjechał, spotkał się z prezes Izabellą Łukomską-Pyżalską i przedstawił swój program - mówi rzecznik Warty Hubert Niedzielski.
Do 25 września kandydaci na nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej mieli czas na zebranie co najmniej 15 rekomendacji od klubów ekstraklasy i I ligi. Warta Poznań, która występuje na zapleczu ekstraklasy, poparła trzech walczących o fotel prezesa po Grzegorzu Lacie. Numerem jeden dla "Zielonych" w październikowych wyborach będzie Roman Kosecki i to on byłby dla władz Warty najlepszym nowym prezesem PZPN. Otrzymał więc od niej jedną z rekomendacji. Drugą dostał prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, Stefan Antkowiak. - To lokalny patriotyzm - tłumaczy Hubert Niedzielski. Poparcie dla Stefana Antkowiaka nie jest zaskoczeniem, bo na niedawnym zjeździe wyborczym lokalnych struktur PZPN był on delegatem właśnie Warty Poznań. Prezesem WZPN został na kolejną z rzędu kadencję.

Najwięcej kontrowersji budzi rekomendacja dla Zdzisława Kręciny, skompromitowanego byłego sekretarza generalnego związku. - Ten kandydat jako jedyny przyjechał, spotkał się z prezes Izabellą Łukomską-Pyżalską i przedstawił swój program. Ma pomysł na rozwój I ligi, a to temat bardzo ważny dla pani prezes - mówi rzecznik Warty.