Klub senatora PiS najbliższym rywalem Warty Poznań

Trzy dni przed meczem Pucharu Polski z Wisłą Kraków narzekający na nieskuteczność młodych napastników ?Zieloni? zmierzą się w Ogródku z Kolejarzem Stróże. As ataku rywali, Maciej Kowalczyk, ma 35 lat i 10 goli w tym sezonie.
Warta Poznań w ciągu sześciu dni zagrała naprawdę dobry, zremisowany 2:2 mecz z Cracovią i kiepski, przegrany 1:3 bój w Łęcznej. Które oblicze pokaże w sobotę przeciw klubowi, w którym wiceprezesem jest senator PiS Stanisława Kogut?

- Drużyna nie zatraciła swoich walorów, po prostu płacimy frycowe. Myślę, że dobierzemy zawodników odpornych na sytuacje kryzysowe i z Kolejarzem pokażą, że to, co było, minęło - mówi trener Czesław Owczarek, który u prezes Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej ma nadal spory kredyt zaufania.

Limit błędów wyczerpali za to niektórzy piłkarze podstawowej jedenastki Warty. Szkoleniowiec podkreśla, że paru graczy, zwłaszcza środkowi obrońcy Maciej Mysiak i Daniel Ciach, po pierwszym błędzie dostali drugą szansę, ale kolejne pomyłki ich nie ominęły. Przyszedł więc czas na roszady. - W odwodzie jest Adrian Bartkowiak, który bardzo dobrze pracuje. W pomocy i ataku sprawa jest otwarta. Nie wiem, jak wygląda fizycznie Wojtek Trochim, który w Łęcznej nie grał z powodu kontuzji - opowiada Czesław Owczarek.

Gdyby nie dopiero 13. lokata Warty w tabeli, mecz z Kolejarzem byłby pewnie poligonem doświadczalnym przed wtorkowym spotkaniem Pucharu Polski z Wisłą Kraków. - Mam młodych zawodników, którzy patrzą na tabelę, czytają to, co się pisze o ich grze. Wierzę, że po zwycięstwie nad Kolejarzem wzrośnie morale zespołu, co da nam większe szanse w meczu z Wisłą - twierdzi szkoleniowiec, który przyznaje, że minimalne zwycięstwo ze Stróżami w gorszym stylu wziąłby w ciemno.

Nie będzie obstawianiem w ciemno stwierdzenie, że wielkim zagrożeniem dla Warty ze strony Kolejarza będzie Maciej Kowalczyk. 35-letni napastnik, były gracz m.in. Śląska Wrocław, Arsenału Kijów, Korony Kielce i Lechii Gdańsk, w ośmiu meczach ligowych zdobył 10 goli. To doświadczony zawodnik, jakiego brakuje Warcie po odejściu Piotra Reissa. - Na pewno brakuje nam doświadczonego gracza z przodu, który wykorzystałby sytuację w trudnym momencie. Szukaliśmy latem takiego piłkarza, który byłby wzmocnieniem, ale nie udało się - przyznaje trener Czesław Owczarek.

Mecz Warta Poznań - Kolejarz Stróże rozpocznie się w sobotę o godz. 16 w Ogródku przy Drodze Dębińskiej. Bilety kosztują 8 zł (rodzinny i ulgowy - do 16 i od 65 lat), 10 zł (studencki) i 15 zł.