Pani prezes Warty zaprasza Irlandczyków do Poznania

Irlandzki klub St. Patricks Athletic dostał od prezes Warty Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej zaproszenie na mecz towarzyski w Poznaniu. To efekt akcji, jaka od kilku dni toczy się na facebooku.
Facebookową akcję "Poland - Ireland after Euro 2012, let's make a friendly match xx.xx.2012?" polubiło już ponad 8 tys. osób. Niestety, szans na towarzyski mecz obu reprezentacji w Poznaniu nie ma, bowiem obie drużyny są już umówione na spotkanie w Dublinie na początku przyszłego roku. Inicjatorzy akcji myślą jednak o zorganizowaniu meczu reprezentacji młodzieżowych obu krajów, meczu drużyn klubowych lub meczu kibiców.

Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszła prezes Warty Poznań Izabella Łukomska-Pyżalska, która zaprosiła do Poznania irlandzki zespół St. Patricks Athletic z Dublina, siedmiokrotnego mistrza Irlandii i obecnie trzecią drużynę tamtejszej ekstraklasy. - Propozycja ta zrodziła się w związku z chęcią ponownego goszczenia w Poznaniu kibiców z Zielonej Wyspy - napisał rzecznik prasowy Warty Hubert Niedzielski.

Na razie nie ma jeszcze odpowiedzi z irlandzkiego klubu.