Piłkarze Warty Poznań wracają do treningów. Mają rezerwy

Co najmniej dwóch nowych piłkarzy ma się pojawić w poniedziałek na pierwszym treningu Warty Poznań przed nowym sezonem.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

W poniedziałek na boisku w Kórniku ma się odbyć pierwszy po urlopach trening podopiecznych Czesława Owczarka. Wiadomo już, że zajęcia z Wartą rozpocznie młody środkowy pomocnik Jagiellonii Białystok, Grzegorz Arłukowicz. Po tygodniu zajęć ma się okazać, czy zostanie w Poznaniu na przyszły sezon. Podobnie sprawa wygląda z Michałem Płotką, obrońcą Arki Gdynia. Ma on za sobą 48 występów w ekstraklasie, ale wiosną grał tylko w rezerwach Arki.

Od tego sezonu swoje rezerwy ma mieć też Warta. Zespół wystartuje w IV lidze. - Będą w tej drużynie grali zawodnicy kończący wiek juniora oraz ci, którzy wrócą do nas z wypożyczeń. Ten zespół ma pełnić podobną rolę, jak ekipy Młodej Ekstraklasy - mówi dyrektor techniczny Warty Zbigniew Śmiglak

Przed rozpoczęciem nowego sezonu "Zieloni" chcą wzmocnić skład napastnikiem, skrzydłowym, środkowym pomocnikiem i bramkarzem. Także dlatego, że z wiosennej kadry ubyło im kilku graczy. Krzysztof Sobieraj przeniósł się do Arki Gdynia, bramkarz Jakub Słowik wraca po wypożyczeniu do Jagiellonii Białystok, Marcin Klatt do Pogoni Szczecin, a Bartosz Bereszyński do Lecha Poznań. Tomasz Foszmańczyk przeniósł się do Korony Kielce, a Michał Ciarkowski odejdzie po z końcem czerwca po wygaśnięciu kontraktu.

Warta chciałaby zatrzymać na dłużej Bartosza Bereszyńskiego. - Złożyliśmy Lechowi Poznań propozycję kolejnego wypożyczenia Bartka i czekamy na odpowiedź - mówi dyrektor sportowy Warty Arkadiusz Miklosik. Jeszcze do końca grudnia dla "Zielonych" będzie grał inny zawodnik wypożyczony z Lecha - Michał Jakóbowski.

Kontrakty z pierwszoligowcem przedłużyli Łukasz Grzeszczyk, Maciej Mysiak i Grzegorz Bartczak. Pięciu kolejnych - Rafał Kosznik, Adrian Bartkowiak, Alain Ngamayama, Łukasz Radliński i Artur Marciniak - powinno to zrobić wkrótce. - Dopiero pod koniec czerwca lub na początku lipca powinno się wyjaśnić, czy zostanie z nami Piotrek Reiss. Teraz jest na urlopie i po powrocie z niego ma się spotkać z panią prezes Izabellą Łukomską-Pyżalską - mówi Arkadiusz Miklosik.

Więcej o: