Warta Poznań sezon zacznie w Grodzisku?

Warta Poznań dostała od PZPN licencję na grę w I lidze, ale warunkowo, i być może sezon rozpocznie meczami w Grodzisku Wlkp.
Dopiero w drugim rozdaniu Warta Poznań dostała od PZPN zgodę na grę w I lidze w przyszłym sezonie. Licencja jest opatrzona komentarzem "z nadzorem infrastrukturalnym (mecze rozgrywane będą w Grodzisku Wielkopolskim)". - Nasz stadion jest przebudowywany i możemy nie zdążyć z zakończeniem prac przed startem sezonu - tłumaczy dyrektor techniczny Warty Zbigniew Śmiglak. - Wtedy być może poprosimy o zgodę, by pierwsze mecze rozgrywać na wyjazdach, a jeśli się nie uda, wtedy jedno lub dwa spotkania rozegramy w roli gospodarza w Grodzisku - dodaje.

Z zamianą gospodarzy w pierwszych kolejkach i grą w gościach może być jednak problem. Kluby nie chcą już iść na takie rozwiązania po tym, jak Piast Gliwice w minionym sezonie miał dzięki podobnym zabiegom wyjątkowo korzystny kalendarz rundy rewanżowej. Grał w niej na własnym boisku, co pomogło mu wywalczyć awans do ekstraklasy. Bardzo możliwe więc, że w sierpniu trzeba będzie wybrać się do Grodziska Wlkp., by zobaczyć mecz ligowy Warty.

Potem "Zieloni" mają już mieć gotowy, zmodernizowany "Ogródek". Lada chwila zakończą się tam prace nad systemem odgrzewania murawy. Potem zostanie położona nowa trawa, będą postawione słupy z jupiterami. Do zbudowania jest też trybuna dla gości honorowych oraz trybunka z tysiącem miejsc pod dachem. Wciąż nie wiadomo, w którym miejscu stanie.

Ze względu na remont obiektu przy Drodze Dębińskiej, poznaniacy będą trenowali w Kórniku. A do zajęć wrócą już w poniedziałek. W porównaniu z poprzednim sezonem w drużynie zabraknie na pewno obrońcy Krzysztofa Sobieraja (przeniósł się do Arki Gdynia), bramkarza Jakuba Słowika (wrócił po wypożyczeniu z Jagiellonii Białystok), Michała Ciarkowskiego (Warta zrezygnowała z niego) oraz Tomasza Foszmańczyka (odszedł do Korony Kielce).

Więcej o: