Warta Poznań wygrała 3:0 w sparingu. Dwieście lat!

Pierwszoligowi piłkarze z Poznania zwyciężyli na wyjeździe z czwartoligową Obrą Kościan w meczu zorganizowanym z okazji 100-lecia obu klubów.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Warta Poznań i Obra Kościan są równolatkami - obydwa kluby powstały w 1912 roku.

Warciarze wygrali 3:0, a bramki strzelili: Łukasz Grzeszczyk - dwie (23., 32.) i Piotr Reiss (56., z karnego).

Skład Warty w pierwszej połowie: Beser - Bartczak, Mysiak, Sudoł, Kowalski - Ngamayama, Figiel, Grzeszczyk, Wólkiewicz, Jakóbowski - Piceluk

Skład Warty w drugiej połowie: Matela - Wichtowski, Jasiński, Sudoł (60. Otuszewski), Kowalski (60. Kosznik) - Blejwas, Wólkiewicz (60. Ciarkowski), Figiel (60. Bartkowiak), Reiss, Durowicz - Giel

Jak podaje strona internetowa poznańskiego klubu , w zespole Zielonych zagrali juniorzy: Blejwas, Durowicz i grający ostatnio na wypożyczeniu w Polonii Środa Wielkopolska Matela. Testowani byli: Sudoł (MKS Kluczbork), Figiel (Lechia Zielona Góra), Wólkiewicz (Pogoń Szczecin) oraz Kowalski (Ruch Radzionków).