Dziś gra Warta Poznań. Pokaże prawdziwą twarz z Ząbkami

- Mam nadzieję, że właśnie teraz, gdy zaczynamy grać co trzy dni, zostanie odsłonięta prawdziwa twarz Warty Poznań i nie będziemy się tej twarzy wstydzili - mówi Czesław Owczarek, trener ?Zielonych?, którzy w piątek grają ze świetnym ostatnio Dolcanem Ząbki.
Choć zespół spod Warszawy jest tuż nad strefą spadkową i ma tyle samo punktów (33), co otwierająca tę strefę Olimpia Grudziądz, to ostatnio gra świetnie. Gdyby powstała tabela z samych tylko ostatnich pięciu kolejek I ligi, to Dolcan byłby jej liderem. Od początku kwietnia wygrał trzy mecze, dwa zremisował. Pokonał m.in. Zawiszę Bydgoszcz i Pogoń Szczecin, drużyny z aspiracjami sięgającymi ekstraklasy. - Piłkarzy z Ząbek można uznać za rycerzy wiosny - twierdzi trener Warty.

Choć poznaniacy spisują się w tej rundzie nie najgorzej (zdobyli 11 punktów, jeden mniej od Dolcanu), ich przewaga nad strefą spadkową maleje. - Mamy w tabeli sytuację, jakiej chyba jeszcze nie było. Tak jak w ekstraklasie jest na finiszu wielu kandydatów do mistrzostwa, tak w I lidze emocje będą do końca. Wiele klubów chce awansować, a nikt nie chce spadać z ligi - analizuje Czesław Owczarek.

Rangi piątkowego meczu Warty trudno więc nie doceniać. Jakakolwiek strata punktów może wpędzić poznaniaków w niezłe tarapaty. Potem przed "Zielonymi" same ciężkie mecze - najbliższe cztery będą rozegrane w ciągu dwóch tygodni. - Dlatego tak ważne jest dla nas pokonanie Dolcanu. Musimy wykorzystać atut własnego boiska i odskoczyć od grupy drużyn walczących o uniknięcie spadku - mówi trener Warty. Bramkarz drużyny Jakub Słowik dodaje: - Jesteśmy lepszym zespołem od Dolcanu i, z całym szacunkiem dla rywala, ale nie ma innej opcji niż trzy punkty w tym meczu dla nas.

Piątkowy pojedynek (początek o godz. 18) będzie ostatnim, który Warta rozegra w tym sezonie przy Bułgarskiej . Stadion Miejski będzie już od tego weekendu przygotowywany do Euro 2012 i dwa ostatnie spotkania w sezonie "Zieloni" rozegrają przy Drodze Dębińskiej. - "Ogródek" powinien być naszym atutem, bo tam jednak trenujemy na co dzień i lepiej go znamy. Wierzę, że będzie naszą świątynią, w której nie damy się pokonać - mówi trener Owczarek.

Od godz. 9 do 14 bilety na mecz będą do kupienia w siedzibie Warty przy Drodze Dębińskiej. Potem już tylko w kasach Stadionu Miejskiego. Bilety kosztują 15 i 8 zł (ulgowy).

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Czy Warta Poznań utrzyma się w pierwszej lidze?