Piłkarz Warty Poznań wygra w getbola 100 tys. zł?

Michał Ciarkowski z Warty Poznań wygrał 4:2 z Danielem Sobasem z GKS Tychy i awansował do kolejnego etapu turnieju ?Getbol Elita?. Na zwycięzcę tej edycji czeka okrągłe 100 tys. zł i drugie tyle dla klubu, który reprezentuje
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Getbol to młoda dyscyplina, jest niczym innym jak grą w piłkę jeden na jednego. Na boisku o wymiarach 19x12 m chodzi o to samo, co w piłce nożnej - żeby trafić piłką do bramki. Te w getbolu są malutkie - wysokie na 40, a szerokie na 65 cm. W pierwszym odcinku turnieju "Getbol Elita", pokazywanego przez telewizję TVR (Telewizję Rolniczą), dobrze poradził sobie Michał Ciarkowski z Warty Poznań. - Po pierwszej połowie [mecz trwał 2x3 minuty - red.] remisowałem 1:1, ale w drugiej strzeliłem trzy gole i wygrałem 4:2. Trzy bramki dla mnie padły z gry, a jeden z rzutu karnego - opowiada skrzydłowy "Zielonych" i wyjaśnia, że w tej dyscyplinie łatwo o rzut karny: - Przepisy sprzyjają piłkarzom ofensywnym, bo w tej grze liczy się przede wszystkim dobry drybling. Obrońcom byłoby ciężko w getbolu, bo nie wolno w nim blokować przeciwnika ciałem, atakować barkiem, tzw. wślizgiem. W przeciwnym razie zaraz jest karny.

W "Getbol Elicie" swoich piłkarzy wystawiają kluby ekstraklasy, a także niższych lig. Zawodnicy walczą o 100 tys. zł nagrody dla siebie i drugie 100 tys. dla klubu, który reprezentują. Okrągła suma trafi do piłkarza, który wygra całą edycję, a ta skończy się 29 maja. Do rozegrania jest jeszcze siedem turniejów. Wszystkie odbywają się na boisku Znicza w Pruszkowie. Pokazuje je na żywo TVR we wtorkowe wieczory, a retransmisję zaplanowano na niedzielę na godz. 17. Gospodarzem i twarzą "Getbol Elity" jest Radosław Majdan.

- Idea tej dyscypliny jest bardzo fajna. Dopiero wchodzi do Polski i uznałem, że warto przyczynić się do popularyzacji getbola. Traktuję to jako zabawę, choć muszę przyznać, że jest to dość męcząca gra. Przede wszystkim jednak jestem piłkarzem Warty i skupiam się na meczach ligowych - mówi Michał Ciarkowski

Jak informują organizatorzy, po pierwszym odcinku z rywalizacji odpadli Rafał Prądziński z Polonii Warszawa oraz Łukasz Młynarski z Motoru Lublin, bo ponieśli najwyższe porażki. Ponadto z rywalizacją pożegnali się Jacek Kosmalski (Pogoń Siedlce) i Andrzej Matwijów (Olimpia Elbląg) - obaj nie dojechali na zawody.

Wyniki I odcinka "Getbol Elita"

Mariusz Zawodziński (Znicz Pruszków) - Krystian Michalak (Bogdanka Łęczna)1:2
Rafał Grzelak (Ruch Chorzów) - Dawid Jarka (GKS Katowice)3:4
Rafał Prądziński (Polonia Warszawa - Dariusz Zjawiński (Świt Nowy Dwór)1:4
Michał Skorupski (Górnik Zabrze) - Michał Kachniarz (Stal Stalowa Wola)1:1
Mateusz Wrzesień (Ruch Radzionków) - Łukasz Młynarski (Motor Lublin)4:0
Adrian Danek (Sandecja Nowy Sącz) - Adam Deja (MKS Kluczbork)2:2
Michał Ciarkowski (Warta Poznań) - Daniel Sobas (GKS Tychy)4:2
Michał Zapaśnik (Dolcan Ząbki) - Marcin Niemasz (KS Polkowice)4:2