Warta Poznań w Gliwicach bez dwóch obrońców

Krzysztof Sobieraj i Łukasz Jasiński - dwaj środkowi obrońcy Warty Poznań - nie zagrają w jej dzisiejszym meczu z Piastem Gliwice. Obaj są zawieszeni za żółte kartki.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Sobieraj i Jasiński podczas zimowych przygotowań do rozgrywek wywalczyli sobie miejsca na środku obrony Warty Poznań. Wyszli w podstawowej jedenastce na pierwszy tegoroczny mecz z KS Polkowice i obaj dostali w nim żółte kartki - dla Sobieraja był to czwarty kartonik w sezonie, dla Jasińskiego już siódmy. To oznacza przymusową pauzę.

- Mamy szeroką kadrę i nieobecność dwóch ważnych graczy otwiera możliwość gry przed Maciejem Wichtowskim oraz Adrianem Bartkowiakiem. Wszyscy ciężko pracowali zimą i teraz nadchodzi moment, aby to udowodnić - mówi trener Warty Jarosław Araszkiewicz.

Dzisiejszy rywal "Zielonych" zajmuje piąte miejsce w I lidze z pięcioma punktami straty do drugiej pozycji, premiowanej awansem do ekstraklasy. W Gliwicach awans jest celem - m.in. na potrzeby najwyższej klasy rozgrywkowej powstał tam nowoczesny stadion na 10 tys. widzów.

Początek dzisiejszego meczu o godz. 19.