Prezes Warty Poznań chce kupić stadion im. Edmunda Szyca

- Ciekawe, czy obecny właściciel stadionu Szyca nie chce go sprzedać. Warta Poznań byłaby na pewno zainteresowana odkupieniem tego terenu - napisała na swoim twitterze prezes ?Zielonych? Izabella Łukomska-Pyżalska.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Dzisiejszy stadion im. Edmunda Szyca to kompletnie zrujnowany obiekt - składa się na niego płyta boiska oraz zarastający lasem wał ziemny, na którym kiedyś znajdowały się ławki dla ponad 50 tys. kibiców. Teren ten kupiła w latach 90-tych duńska firma TK Development i zamierzała w miejscu stadionu postawić supermarket. Na to jednak nie zgodziło się miasto - teren w miejskim planie zagospodarowania jest przeznaczony pod rekreację.

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny zapowiedział niedawno konsultacje z mieszkańcami w sprawie tego, co zrobić z terenem na Wildzie. W grę wchodzi budowa tam mieszkań, co nie podoba się wielu architektom i urbanistom. Niszczyłaby bowiem jeden z klinów zieleni, zaprojektowanych jeszcze w latach międzywojennych.

Tymczasem chęć kupna terenu na którym znajduje się stadion, wyraziła właśnie prezes Warty Poznań Izabella Łukomska-Pyżalska. To do wildeckiego klubu należał zresztą obiekt, zanim stał się własnością duńskiej firmy. Nie sprecyzowała jednak, co miałoby powstać w tym miejscu. Przypomnijmy, że prezes klubu jest też współwłaścicielką deweloperskiej firmy, stawiającej bloki w Poznaniu i jego okolicach.

Łukomska-Pyżalska już wcześniej deklarowała, że chce wybudować nowy stadion dla Warty, mieszczący do 10 tys. widzów. Według pomysłu pani prezes, miałby on stanąć jednak w miejscu obecnego "Ogródka", a nie kilkaset metrów dalej, gdzie teraz straszą ruiny stadionu im. Edmunda Szyca.