Warta Poznań lepsza od Szynnika Jarosławl

Na zakończenie zgrupowania w Turcji piłkarze Warty Poznań pokonali 3:1 Szynnika Jarosław, który wciąż ma szansę awansu do rosyjskiej ekstraklasy.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Jak informuje oficjalna strona poznańskiego klubu, pierwsza bramka padła po samobójczym strzale obrońcy Szynnika. Był on naciskany przez Bartosza Bereszyńskiego i wpakował piłkę do własnej bramki. Rosjanie wyrównali dwie minuty później po strzale z rzutu wolnego. Gol na 2:1 padł po akcji Tomasza Magdziarza, który dośrodkował piłkę w pole karne, a tam skutecznym uderzeniem głową popisał się nowy zawodnik Warty Maciej Mysiak. Było to jego drugie trafienie na zgrupowaniu w Antalyi . Wynik ustalił inny piłkarz sprowadzony do Poznania tej zimy - Piotr Giel, który wykończył akcję innego nowego - Michała Jakóbowskiego.

"Zieloni" wracają do Polski w czwartek 8 marca, a dwa dni później zaprezentują się w "Ogródku" w sparingu z Unią Swarzędz. Trener Warty Jarosław Araszkiewicz już wcześniej zapowiedział, że jedenastka, która wyjdzie na mecz z Szynnikiem, rozpocznie też pierwszy w tym roku ligowy mecz poznaniaków, 18 marca z Górnikiem Polkowice.

Szynnik zajmuje trzecie miejsce w grupie drużyn, które walczą o awans z rosyjskiej pierwszej ligi do ekstraklasy.

Warta Poznań - Szynnik Jarosławl 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 (48. min, Alli Ndri sam.), 1:1 Gazzajew (50.), 2:1 Mysiak (55.), 3:1 Giel (83.)

Warta: Radliński - Bartczak (84. Wichtowski), Jasiński, Sobieraj, Mójta (46. Otuszewski) - Mysiak (75. Ngamayama), Foszmańczyk (60. A. Marciniak), Grzeszczyk (46. Reiss), Bereszyński (70. Ciarkowski), Magdziarz (57. Jakóbowski) - Klatt (46. Giel).

Sparingi Warty na zgrupowaniu w Turcji

Warta - Sunkar Kaskelen 1:1

Warta - Czernomoriec Noworosyjsk 1:2

Warta - Szynnik Jarosławl 3:1

100 zdjęć na 100 lat Warty Poznań [GALERIA]