Warta Poznań ma niemal gotowy skład na ligę

- Drużyna, która wystąpi w środowym sparingu z Szynnikiem Jarosław to w 80 proc. ta jedenastka, która powinna zagrać w naszym pierwszym meczu ligowym - mówi II trener Warty Poznań Czesław Owczarek na oficjalnej stronie klubu.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Warta trenuje na nieplanowanym wcześniej obozie w Turcji. Pojechała tam głównie dlatego, że fala mrozów w Polsce przez kilka tygodni uniemożliwiała normalne treningi. W niedzielę "Zieloni" rozegrali swój drugi sparing nad Morzem Śródziemnym, w którym przegrali z rosyjskim Czernomorcem Noworosyjsk 1:2. Na poniedziałkowym treningu drużyna została podzielona na dwie grupy. - To ze względu na różną ilość minut rozegranych w sparingu z Czernomorcem. Poranny trening dla jednych oznaczał zajęcia regeneracyjne, druga z grup pracowała z trenerami przygotowania fizycznego - mówi II trener Warty Czesław Owczarek.

- W Turcji gramy sparingi z mocnymi zespołami i z całą pewnością chcemy, aby każdy miał szansę na pokazanie swoich umiejętności na tle charakternych rywali. Można jednak zaryzykować stwierdzenie, że drużyna, która wystąpi w środowym meczu z Szynnikiem Jarosławl to w 80 proc. ta jedenastka, która powinna zagrać w pierwszym ligowym meczu - mówi asystent Jarosława Araszkiewicza w Warcie.