Sport.pl

Edmund Szyc będzie miał swoją ulicę

Edmund Szyc, jeden z założycieli Warty Poznań, może mieć swoją ulicę w Poznaniu. Klub otrzymał odpowiedź na wniosek prezes Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej w sprawie nadania jednej z ulic imienia tego legendarnego działacza.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Komisja Opiniodawcza ds. Nazewnictwa Ulic w Poznaniu pozytywnie zaopiniowała wniosek prezes Warty. Nazwisko Edmunda Szyca zostało wpisane na listę pozycji nazewniczych. Komisja zwróciła się do klubu z prośbą o przesłanie pełnego biogramu Szyca. Klub już to zrobił.

Imię Edmunda Szyca nosi już zdewastowany stadion na Wildzie, gdzie kiedyś swoje mecze rozgrywały Warta i Lech Poznań. Na razie nie wiadomo, która ulica mogłaby być ulicą Szyca. Prezes Łukomska-Pyżalska chce, by była to któraś z uliczek w pobliżu siedziby Warty.

Więcej o:
Komentarze (6)
Edmund Szyc będzie miał swoją ulicę
Zaloguj się
 • holahola01

  0

  @ Hajto
  W piśmie od tej komisji jest właśnie mowa o nowej ulicy w okolicy stadionu im. Szyca. A "piracą" to chyba ci i ci, ale tę wiadomość akurat pierwszą miał chyba epoznan, a nie jakiś inny.

 • holahola01

  0

  No to bardzo przepraszam i biję się w pierś. Czytałem o tej fajnej inicjatywie na epoznan już wczoraj wieczorem.

 • Gość: Hajto

  0

  to właśnie epoznań zajmuje się "piraceniem" newsów :)

  A tak ad rem: rozumiem ludzi, którzy nie chcą żeby zmieniano nazwę już istniejącej ulicy. Cała masa problemów formalnych z tego wynika (min. wymiana wszystkich dokumentów, zmiana adresów w instytucjach typu Skarbówka). Nadawanie nazw ulic od nazwiska osób takich jak zasłużeni sportowcy jest szczytne, ale niech się to robi z glową i nadaje imiona ulicom nowym.

 • holahola01

  0

  Brakuje tylko podstawowej informacji, że tekst powstał na podstawie epoznan.pl. Gdzie rzetelność, gazetko?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX