Warta Poznań bierze obrońców z ekstraklasy

Prezes piłkarzy Warty Poznań Izabella Łukomska-Pyżalska zapowiada na Twitterze kolejne dwa transfery. Nieoficjalnie: chodzi o byłego reprezentanta Polski Grzegorza Bartczaka i Macieja Mysiaka.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

"A jednak będą... :) Nowe niespodzianki transferowe. Nawet dwie. W poniedziałek wszystko będzie jasne" - pisze na Twitterze prezes sekcji piłkarskiej Warty. "Zieloni" prawdopodobnie pochwalą się dzisiaj podpisaniem kontraktów z dwoma obrońcami, którzy jeszcze jesienią grali w ekstraklasie.

Pierwszy z nich to niespełna 27-letni Grzegorz Bartczak, który blisko dziewięć lat spędził w Zagłębiu Lubin, a od początku tego sezonu był graczem Jagiellonii Białystok. Zagrał w jedenastu spotkaniach, ale w zimowych sparingach grał niewiele i Jaga rozwiązała z nim kontrakt. Grzegorz Bartczak miał potem trafić do ŁKS Łódź. Wszystko wskazuje jednak na to, że pozyska go Warta. Warto dodać, że ten dwukrotny reprezentant Polski został niedawno skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu za korupcję z czasów gry w Lubinie.

Jeśli chodzi o Macieja Mysiaka, to drugie podejście Warty Poznań pod tego piłkarza. Latem 2009 roku się nie udało - zawodnik ten z Unii Janikowo przeszedł do Pogoni Szczecin, a stamtąd trafił do GKS Bełchatów. W jego barwach rozegrał 17 spotkań w ekstraklasie, strzelił jedną bramkę. Kontrakt Macieja Mysiaka z GKS został właśnie rozwiązany.

W przerwie zimowej do Warty trafiło już sześciu piłkarzy: Piotr Giel (Ruch Radzionków), Łukasz Grzeszczyk (Widzew Łódź ME), Michał Jakóbowski (Lech Poznań ME), Adam Mójta (Zagłębie Sosnowiec), Paweł Piceluk (Lech Rypin) oraz Jakub Słowik (Jagiellonia Białystok).

Prezes Warty broni minister sportu. ''A jej poprzednicy?''