Piłkarz z Liberii trafi do Warty Poznań

Afrykańskie państwo jest jednym z najbiedniejszych krajów świata. Przed laty rozsławił je znakomity napastnik George Weah, znany przede wszystkim z występów w AC Milan, Paris St. Germain i AS Monaco. Jego rodak ma dziś pojawić się na testach w Warcie Poznań.
- Od razu spytałem jego menedżera, czy ma coś wspólnego z Weahem - uśmiecha się dyrektor sportowy "Zielonych" Arkadiusz Miklosik i dodaje, że piłkarz grał ostatnio w Niemczech. Jeśli Liberyjczyk przyjedzie do Poznania, zagra o godz. 12 w sparingu z Jarotą Jarocin. Trener drugoligowca, Czesław Owczarek nieformalnie pomagał w prowadzeniu Warty Jarosławowi Araszkiewiczowi. W piątek, także w "Ogródku" poznaniacy zagrają z Lubońskim KS.

- Nazwiska zawodników, którzy będą u nas teraz sprawdzani, nie rzucają na kolana - przyznaje trener Warty Jarosław Araszkiewicz. - To będą gracze z drugiej i trzeciej ligi - uściśla dyrektor sportowy. - Ponadto sprawdzimy czterech-pięciu naszych juniorów, którzy mogliby grać w lidze jako młodzieżowcy - dodaje Arkadiusz Miklosik. Na poważniejsze wzmocnienia drużyny trzeba będzie poczekać do stycznia.