Sport.pl

Warta Poznań zagra z Cypryjczykami

Nietypowy sparing już po rozpoczęciu sezonu ligowego rozegra w środę Warta Poznań. Rywalem ?Zielonych? będzie cypryjski AEL Limassol, który w sobotę pokonał Lecha Poznań 2:1.
Spotkanie odbędzie się w Grodzisku Wlkp, gdzie od 18 lipca Cypryjczycy trenują na swoim przedsezonowym zgrupowaniu. Według dyrektora sportowego Warty, Arkadiusza Miklosika, szansę występu dostaną Ci zawodnicy, którzy w zremisowanym bezbramkowo w niedzielę meczu z Arką Gdynia grali mało albo wcale. Najbardziej zmęczeni piłkarze dostaną wolne. - Wypada nam się cieszyć, że zagramy z tak wymagającym przeciwnikiem i choć to jedynie sparing, to zawodnicy z pewnością będą grali o zwycięstwo - dodał.

- Wyjściowy skład na rundę jesienną jeszcze się nie wyklarował, więc sparing z Limassolem będzie ostatnim sprawdzianem i okazją do roszad w drużynie przed niedzielnym spotkaniem z Polonią w Bytomiu - mówił po meczu z Arką trener Czesław Jakołcewicz. Spadkowicz z ekstraklasy w pierwszej kolejce przegrał wyraźnie z Pogonią Szczecin 0:3.

Środowy mecz rozpocznie się o godz. 18 na bocznym boisku kompleksu w Grodzisku Wlkp. Wstęp jest wolny.

Więcej o: