Sport.pl

Jose Bakero: Nic z tego, co planowałem, nie wyszło

- Sparing traktuje tylko jako jednostkę treningową. Nic więcej. Szkoda jednak, że podczas tego meczu nie mogłem przeprowadzić nic z tego, co zaplanowałem. A wszystko przez kontuzje - tłumaczył hiszpański trener Lecha Poznań Jose Bakero po przegranym meczu towarzyski z AEL Limassol 1:2.

To czwarta przegrana Lecha Poznań w siedmiu meczach towarzyskich, rozegranych tego lata. Lech Poznań kolejno: wygrał z Zagłębiem Lubin 1:0, na zgrupowaniu w Niemczech przegrał z Panathinaikosem Ateny 0:1, wygrał z Rubinem Kazań 2:1, uległ VfR Aalen 0:2, zremisował z Manisasporem 0:0, przegrał z Sivassporem w niedokończonym meczu 0:1, wreszcie teraz uległ cypryjskiej drużynie AEL Limassol 1:2. To był ostatni sprawdzian przed zaplanowanym na piątek 29 lipca początkiem ligi.

Jose Bakero po rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim meczu z Cypryjczykami tłumaczył dziennikarzom: - Wczoraj mieliśmy ciężki trening, co odbiło się na tym spotkaniu, który traktuje w tej sytuacji tylko jako kolejną jednostkę treningową.

- Szkoda, że to, co zakładaliśmy przed spotkaniem, nie byliśmy w stanie zrealizować z powodu braku zawodników. Hubert [Wołąkiewicz] się przeziębił i nie mógł zagrać, natomiast Luis Henriquez zgłosił przed meczem drobny uraz. W trakcie meczu z kontuzją zszedł Manuel Arboleda. Miałem więc wymuszone trzy zmiany graczy przed upływem 45 minut meczu - wyjaśniał Hiszpan. - Nic zatem nie było tak, jak zakładaliśmy. Inne zestawienie zespołu, inne zestawienie obrony niż planowałem. Musieliśmy zmienić wszystko, łącznie z kryciem przy stałych fragmentach gry. Rywal grał agresywnie, wysoko pressingiem i stwarzał nam sporo problemów. W drugiej zagraliśmy lepiej i stworzyliśmy sobie kilka dobrych sytuacji.

Zapytany o to, czy mecz przyniósł mu odpowiedzi na ostatnie pytania, jakie jeszcze zostały co do składu, Jose Bakero odrzekł: - A kto mówi o jakichś pytaniach?

- Dyrektor sportowy Andrzej Dawidziuk tak mówił - odrzekli dziennikarze.

- To proszę go spytać o to.

Zapytany o to, czy w wyjściowej jedenastce na ligę znajdzie się Semir Stilić, którego wejście do gry w sparingu z AEL Limassol korzystnie wpłynęło na jakość gry Kolejorza, hiszpański trener powiedział: - Musi pracować tak jak inni.

Lech Poznań rozpocznie sezon 29 lipca meczem wyjazdowym z ŁKS Łódź.

Lech Poznań - AEL Limassol 1:2 w sparingu

Kibice Lecha Poznań zaniepokojeni sparingami

Jose Bakero: Lech Poznań nie potrzebuje już rotacji

Więcej o: