Jose Bakero skreślił piłkarza, na którego stawiał?

Decyzja trenera Lecha Poznań Jose Bakero o pozostawieniu w Polsce napastnika Tomasza Mikołajczaka i wykluczeniu go z kadry na rozpoczynające się dziś zgrupowanie Kolejorza w Niemczech wzbudziła wiele komentarzy. Hiszpan nie podał jej motywów. Dyrektor sportowy Lecha Andrzej Dawidziuk nie chce jej tłumaczyć. Czy to znak, że Lech skreśla także tego gracza?

Już wcześniej zapadła decyzja, że na zgrupowanie do Bawarii nie pojadą Seweryn Gancarczyk i Grzegorz Kasprzik, których Lech chce się pozbyć. Grzeorz Kasprzik jest już niemalże dogadany z Zawiszą Bydgoszcz, choć Kolejorz nie zaakceptował jeszcze warunków beniaminka I ligi. Bramkarzem interesuje się także czeska Sigma Ołomuniec. Na Seweryna Gancarczyka ofert nie ma, nawet z Ukrainy, gdzie grał przed przyjściem do Kolejorza.

Ich nieobecność na zgrupowaniu w Bawarii nie dziwi, podobnie jak i absencja kontuzjowanego Marcina Kikuta. Co innego jednak Tomasz Mikołajczak, na którego przecież Jose Bakero wiosną stawiał wielokrotnie. Wystawiał go nawet w wyjściowych jedenastkach, zaskakując tym kibiców, dziennikarzy i obserwatorów. Motywował to postępami i zaangażowaniem napastnika w treningi. Tomasz Mikołajczak grał zatem od pierwszej minuty np. w ważnych meczach Lecha z Polonią Warszawa czy Legią Warszawa. Plan Jose Bakero zdaje się nie udał, bo młody piłkarz strzelił wiosną tylko jednego gola - w wygranym 3:0 meczu z Arką Gdynia.

Teraz Jose Bakero zaskoczył raz jeszcze, gdyż kompletnie zmienił zdanie. Tomasz Mikołajczak z grona piłkarzy, na których Hiszpan stawia stał się skreślonym i pominiętym w składzie. Jose Bakero powodów nie podał. Uzasadnienia decyzji odmówił też dyrektor sportowy klubu Andrzej Dawidziuk. Twierdzi, że to suwerenna decyzja trenera, który miał do dyspozycji 25 miejsc na obóz w Niemczech i uznał, że weźmie innych graczy niż Mikołajczak.

Pozyskany swego czasu z Nielby Wągrowiec piłkarz był już raz wypożyczony - jesienią zeszłego roku do Polonii Bytom. Czy czeka go to także w tej rundzie?

Kadra Lecha Poznań na zgrupowanie w Bawarii

Kolejorz zagra w Niemczech z Kamilem Grosickim