PILNE! Stadion przy Bułgarskiej zamknięty!

O godz. 17 wojewoda wielkopolski ogłosił decyzję, na mocy której zamyka stadion przy Bułgarskiej na sobotni mecz Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze. Warta Poznań może zagrać w niedzielę z Sandecją Nowy Sącz przy pełnych trybunach. Także wojewoda mazowiecki zamknął stadion na mecz Legii Warszawa

Wpływ na działania rządu mają wtorkowe wydarzenia z Bydgoszczy. Na oczach delegatów UEFA, którzy przyjechali zobaczyć, czy Polska jest gotowa na Euro 2012, kibole Legii i Lecha starli się z policją oraz ochroną i zdemolowali stadion, na którym rozgrywano finał Pucharu Polski.

Jak powiedział premier Donald Tusk, rząd zdecydował tak "ze względu na zachowania kibiców w czasie finału Pucharu Polski."

- Stadiony nie mogą być po to, by stały się siedzibą komfortową dla chuliganów, nie do przyjęcia dla przyzwoitych kibiców i ludzi. Wszędzie tam, gdzie policja będzie wnosiła o zamykanie stadionów i odbywanie meczy bez udziału publiczności ze względu na bezpieczeństwo, ład i porządek, tam wojewodowie będą taką decyzję podejmować - mówił szef rządu.

Stadion Legii też zamknięty

- Piątkowy mecz piłkarskiej ekstraklasy Legia Warszawa - Korona Kielce może się odbyć tylko bez udziału publiczności - poinformował w czwartek wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Czytaj więcej o zamknięciu stadionów

 

Radosław Nawrot