Trener Orest Lenczyk niepokonany w Śląsku. Do dziś?

27 września zeszłego roku trener Orest Lenczyk objął Śląsk Wrocław. I od tej pory wrocławski zespół nie przegrał ani razu! Lech Poznań gra dziś o godz. 20 z największą rewelacją rundy wiosennej, a może i całego sezonu. Czy przerwie tę niezwykła passę najbardziej doświadczonego trenera w Polsce?

- Dziękuję, dziękuję, przywalił mi pan z grubej rury - mówi trener Orest Lenczyk do dziennikarza, który wypomniał mu wiek. - Ale może jutro pobiegamy na 5 km. Pójdzie pan ze mną? Zapraszam. Z pewnością pan wygra, ale chodzi o to, że ja dobiegnę.

Orest Lenczyk ma 68 lat i już w 1978 roku był mistrzem Polski z Wisłą Kraków. - Ja wtedy kompletowałem książki do pierwszej klasy - mówi trener wiślaków Maciej Skorża. Teraz Orest Lenczyk prowadzi już trzynasty klub w swej karierze - Śląsk Wrocław.

Passa, którą wrocławianie maja pod wodzą Oresta Lenczyka jest niesamowita. Ostatni raz przegrali we wrześniu, 1:2 z Koroną Kielce. Gdy przejął ich trener Lenczyk, zanotowali takie oto wyniki:

- 0:0 z Wisła w Krakowie

- 2:2 z Polonią Warszawa

- 0:0 z Polonią Bytom

- 3:1 z Zagłębiem Lubin

- 1:0 na wyjeździe z GKS Bełchatów

- 4:0 z Górnikiem Zabrze

- 2:1 z Ruchem Chorzów

- 2:2 z Arką w Gdyni

i już w tym roku:

- 0:0 z Cracovią Kraków

- 1:1 z Jagiellonią w Białymstoku

- 2:1 z Legią w Warszawie

- 2:1 z Lechia Gdańsk

Ta seria bez porażki sprawiła, że Śląsk Wrocław jest już na szóstym miejscu w tabeli, zaraz za Kolejorzem. Ma w dorobku tyle samo punktów, co mistrzowie Polski - 28.

Jesienią Lech Poznań wygrał ze Śląskiem we Wrocławiu 2:1, ale wtedy zespół prowadził jeszcze Ryszard Tarasiewicz.

Trener Orest Lenczyk jest znanym mistrzem riposty. Nierzadko na konferencjach sypie anegdotami i nieszablonowymi wypowiedziami. Oto próbki:

Trener Orest Lenczyk o siksach z telewizji i niejakim Kowalskim

Trener Orest Lenczyk o Orestowaniu

Dlaczego pani mi nie zadała pytania?

Orest Lenczyk grał kiedyś w Poznaniu