Jose Bakero przedłuży kontrakt z Lechem Poznań

Nie wiadomo jeszcze, czy Lech Poznań sięgnie po Puchar Polski, ani które miejsce zajmie w lidze na koniec sezonu. Władze Kolejorza jednak już teraz postanowiły przedłużyć umowę z trenerem Jose Bakero. - Zdecydowaliśmy się dalej zaufać trenerowi Bakero - mówi dyrektor sportowy Lecha Marek Pogorzelczyk na łamach bulwarówki Fakt.

Taką decyzję ponoć podjął już właściciel Lecha Poznań Jacek Rutkowski, który nie jest zwolennikiem zwalniania trenerów w trakcie sezonu. Wyrzuca ich w wyjątkowych sytuacjach, tak jak np. w listopadzie ubiegłego roku w wypadku Jacka Zielińskiego. Z Jose Bakero tak nie będzie. Choć Hiszpan jest krytykowany za mało efektowny styl gry, jaki zaszczepił Lechowi Poznań,klub przedłuży z nim umowę.

Jose Bakero jest zafascynowany grą swojego ukochanego klubu FC Barcelony. Jest pod wielkim wpływem swojego mistrza Johana Cruyffa,  który wypracował obecny styl wielkiej Barcy - pisze Fakt.
- Cruyff w 1988 roku już miał być zwolniony z Barcelony, bo wygrał tylko Puchar Króla. Rok później zdobył Puchar Zdobywców Pucharów i zawsze na konferencjach prasowych były pytania, czy nie boi się zwolnienia. W trzecim roku wreszcie wygrał ligę i Puchar Europy. Cały świat myśli, że wynik można zrobić w jeden miesiąc, ale do tego potrzebny jest czas i cierpliwość - nie ma wątpliwości  Bakero.

Jose Bakero: Nie od razu zrobi się przecież +25 stopni!

Koniec rotacji w Lechu? Jose Bakero: Był taki facet...