Kluczowi gracze Sportingu Braga postawieni na nogi!

Lekarze Sportingu Braga spisali się. Portugalska prasa donosi, że do gry w meczu przeciwko Lechowi Poznań będzie gotowy nie tylko kontuzjowany niedawno Alan, ale także dwaj inni kluczowi gracze portugalskiej drużyny - Brazylijczyk Paulo Cesar i Nigeryjczyk Uwa Eldersen Echiejile. Ekipa trenera Domingosa będzie więc znacznie mocniejsza niż tydzień temu.

To informacja niezwykle ważna, gdyż znaczenie zwłaszcza Paulo Cesara i Uwy Eldersona Echiejile dla ekipy Sportingu Braga trudno przecenić. Gazeta Record donosi, że będą oni gotowi do gry w dzisiejszy wieczór wraz z napastnikiem Alanem. Niedawno oskarżano trenera Domingosa, iż wystawiając tego utykającego napastnika na zmrożonej trawie w Poznaniu tylko pogłębił jego kontuzję. Wczoraj jednak portugalska prasa donosiła, że Alan wraz z Custodio, który rozbił głowę w niedzielnym meczu ligowym z Pacos de Ferreira, jednak wrócą na boisko przeciwko Lechowi Poznań.

Dziś dobrych dla Portugalczyków informacji jest więcej. Otóż do gry wracają także kontuzjowani znacznie poważnie Uwa Elderson Echiejile i Paulo Cesar. Nigeryjczyk to opoka defensywy Sportingu Braga, którą ostatnio bardzo się krytykuje. Także po meczu w Poznaniu. Portugalscy dziennikarze sportowi uważali, że gdyby na miejscu był Elderson, nie wydarzyłoby się to

Natomiast Paulo Cesar, 31-letni już brazylijski napastnik, który od dekady gra już w Portugalii, uważany jest za motor napędowy i serce ofensywnych akcji ekipy Domingosa. To jego gole pozwoliły Sportingowi Braga w ostatnim sezonie odnieść spektakularne zwycięstwa nad Benficą Lizbona czy Sportingiem Lizbona.

Zresztą... wystarczy obejrzeć ten film, pokazujący jeden z najlepszych meczów Sportingu Braga w całej jego historii - wygraną 4:3 na boisku FC Sevillla w meczu o awans do Ligi Mistrzów. Proszę spojrzeć na pierwszego gola Matheusa, na to kto startuje do piłki w środku pola i kto podaje oraz jaką ma dynamikę...

Dodajmy, że po kontuzji do gry wraca także Brazylijczyk Mossoro. Wciąż brakuje takich graczy jak Vandinho czy Paulao, więc trener Domingos sięgnął do rezerw Sportingu Braga - ekipy FC Vizela. Do kadry włączony został Haitańczyk Joseph Peterson.

Kadra Sportingu Braga na mecz z Kolejorzem:

Bramkarze: Artur i Cristiano Moraes
Obrońcy: Miguel Garcia, Rodriguez, Anibal, Kaka, Silvio, Elderson i Uwa Elderson Echiejile
Pomocnicy: Custodio, Peterson, Hugo Viana, Leandro Salinoi Mossoro
Napastnicy: Alan, Meyong Ze, Helder Barbosa, Lima i Paulo Cesar

Radosław Nawrot

Braga skoncentrowana na Lechu - nasza korespondencja z Portugalii

Sporting Braga to inaczej ... Arsenal