Sport.pl

Były trener Lecha Poznań zaproponował dla siebie karę

Były trener Lecha Jacek Zieliński, który w ubiegłym roku doprowadził Kolejorza do mistrzostwa Polski, przyznał się w PZPN do pośredniczenia przed 6 laty w transakcji korupcyjnej i zaproponował dobrowolne poddanie się karze.

Przypomnijmy, że w 2005 roku Jacek Zieliński jako trener Piasta Gliwice przekazał kopertę z pieniędzmi sędziemu meczu jego drugoligowej wówczas drużyny z Górnikiem Polkowice (1:0). Była to łapówka dla arbitra Roberta K. w zamian sędziowanie na korzyść Piasta. Zieliński był tylko w tej transakcji doręczycielem, ale przyznał, że domyślał się, co było w kopercie. Prokuratura nie postawiła mu zarzutu, bo uznała, że jego udział w transakcji był mało znaczący.

Trener Jacek Zieliński sam zaproponował dla siebie kare półrocznego zakazu wykonywania zawodu trenera.

Pod wodzą Jacka Zielińskiego poznański Lech w 2010 roku został mistrzem kraju. Awansował także do fazy grupowej Ligi Europejskiej (do Ligi Mistrzów nie zdołał), gdzie zremisował m.in. z Juventusem Turyn i pokonał Red Bull Salzburg.

Jacek Zieliński miał ofertę pracy w Grecji

Więcej o:
"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec
 
  •  
  • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!