Lech zremisował 2:2 z Czinamdzgwriszwilim i spółką

W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Hiszpanii, Lech Poznań zremisował 2:2 z liderem gruzińskiej ekstraklasy, FC Zestafoni - informuje oficjalna strona klubu. Gole dla mistrzów Polski zdobyli Vojo Ubiparip i Tomasz Mikołajczak. Kolejorz mógł wygrać, ale w 61. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Artjoms Rudnevs (to już drugi raz podczas tego obozu), a Gruzini wyrównali w ostatniej minucie.

Lech Poznań - FC Zestafoni 2:2 (1:1)

Bramki (opisy akcji za oficjalną stroną Lecha):

0:1 Czinamdzgwriliszwili (33. minuta)

Trzy minuty po swoim wejściu na murawę Gorgiaszwili podawał do Ratiego Czinamdzgwriszwilego, a ten do końca zachował zimną krew i pewnym uderzeniem skierował piłkę do bramki Kotorowskiego.

1:1 Ubiparip (35.)

Lech błyskawicznie wyrównuje! Wilk precyzyjnie dośrodkował na 7 metr, tam Ubiparip miał mnóstwo miejsca i czasu, spokojnie przyjął piłkę na klatkę piersiową i oddał mocny i precyzyjny strzał. Bardzo ładny gol serbskiego napastnika i jest 1:1.

2:1 Mikołajczak (76.)

Precyzyjnie dośrodkowywał z prawej strony Rudnevs, a Mikołajczak strzałem głową nie dał żadnych szans Mamaładze.

2:2 Dzaria (90.)

Benaszwili zagrał idealnie z lewej strony do Irakliego Dzarii, a ten bez problemu pokonał Kotorowskiego.

Lech (I połowa): Kotorowski - Kikut, Bosacki, Kamiński, Henriquez - Golla, Bandrowski - Kiełb, Stilić, Wilk - Ubiparip

Lech (II połowa): Kotorowski - Injac, Wołąkiewicz, Djurdjević, Gancarczyk - Możdżeń, Krivets - Mikołajczak, Zapotoka, Ślusarski - Rudnevs

FC Zestafoni (I połowa): Kwaschwadze - Aładaszwili, Eliawa, Vinicius (14. Kobachidze), Gruica, Dauszwili (30. Gorgiaszwili), Babunaszwili, Pipia, Czankotadze, Dwali, Czinamdzgwriszwili.

FC Zestafoni (II połowa) Mamaładze - Oniani, Benaszwili, Dzaria, Lomia, Czichladze, Apciauri, Grigalaszwili, Eliawa (58. Czinamdzgwriszwili), Kobachidze, Gorgiaszwili.