Rywale Lecha w okresie przygotowawczym: mistrzowie i uczestnicy Ligi Europejskiej

Pięć sparingów w Hiszpanii i cztery sparingi w Turcji. Tak lechici będą szlifowali formę przed meczami ze Sportingiem Braga i startem rundy wiosennej.

Rywale Lecha w Hiszpanii

FC Basel

- mecz w środę, 19 stycznia

- mistrz Szwajcarii w sezonie 2009/2010

- drugie miejsce po rundzie jesiennej tego sezonu

- trzecie miejsce w grupie E Ligi Mistrzów, komplet wyników: [el. LM] Debreczyn (Hun) 2:0, 3:1 ; Sheriff Tiraspol (Mol) 1:0, 3:0 ; [grupa LM] Cluj (Rom) 1:2, 1:0 ; Bayern Monachium (Ger) 1:2, 0:3 ; AS Roma (Ita) 3:1, 2:3;

- uczestnik 1/16 finału Ligi Europejskiej

 

Young Boys Berno

- mecz w piątek, 21 stycznia

- wicemistrz Szwajcarii w sezonie 2009/2010

- piąte miejsce po rundzie jesiennej tego sezonu

- drugie miejsce w grupie H Ligi Europejskiej, komplet wyników: [el. LM] Fenerbahce Stambuł (Tur) 2:2, 1:0 ; Tottenham Hotspur (Eng) 3:2, 0:4 ; [LE] VfB Stuttgart (Ger) 0:3, 4:2 ; Getafe (Esp) 2:0, 0:1 ; Odense (Den) 4:2, 0:2

- uczestnik 1/16 finału Ligi Europejskiej

 

FC Timisoara

- mecz w poniedziałek, 24 stycznia

- piąty zespół ligi rumuńskiej na koniec sezonu 2009/2010

- drugie miejsce po rundzie jesiennej tego sezonu;

- w tym sezonie w Lidze Europejskiej: MYPA (Fin) 2:1, 3:3 ; Manchester City (Eng) 0:1, 0:2,

 

Lokomotiw Płowdiw

- mecz w środę, 26 stycznia

- 12. zespół ligi bułgarskiej w sezonie 2009/2010

- piąte miejsce po rundzie jesiennej tego sezonu

 

FC Zestafoni

- mecz w sobotę, 29 stycznia

- trzeci zespół ligi gruzińskiej na koniec sezonu 2009/2010

- w tym sezonie w Lidze Europejskiej: SC Faetano (San Marino) 5:0, 0:0; FK Dukla Bańska Bystrzyca (Svk) 3:0, 0:1; Karpaty Lwów (Ukr) 0:1, 0:1

- lider gruzińskiej ekstraklasy po rundzie jesiennej tego sezonu.

 

Rywale Lecha na zgrupowaniu w Turcji

Dinamo Bukareszt

- szósty zespół ligi rumuńskiej na koniec sezonu 2009/2010

- szóste miejsce po rundzie jesiennej tego sezonu

- eliminacje Ligi Europejskiej: Olimpia Balti (Mol) 2:0, 5:1 ; Hajduk Split (Cro) 3:1, 0:3

 

Hajduk Split

- wicemistrz Chorwacji w sezonie 2009/2010

- drugi zespół ligi chorwackiej po rundzie jesiennej tego sezonu

- czwarty zespół grupy G Ligi Europejskiej; komplet wyników: [el. LE] Dinamo Bukareszt (Rom) 0:3, 3:1 ; Unirea Urziceni (Rom) 4:1, 1:1 ; [grupa LE] AEK Ateny (Gre) 1:3, 1:3 ; Zenit St. Petersburg (Rus) 0:2, 2:3 ; Anderlecht Bruksela (Bel) 1:0, 0:2

 

Olimpija Ljubljana

- czwarty zespół ligi słoweńskiej na koniec sezonu 2009/2010

- siódmy po rundzie jesiennej tego sezonu

- eliminacje Ligi Europejskiej: Siroki Brijeg (BiH) 0:2, 0:3

Liteks Łowecz

- mistrz Bułgarii w sezonie 2009/2010

- lider ligi bułgarskiej po rundzie jesiennej

- eliminacje Ligi Europejskiej: Debreczyn (Hun) 0:2, 1:2

Wichniarek znalazł klub w drugiej Bundeslidze