Sporting Braga buduje nową defensywę

Na wzmocnienie obrony stawiają w pierwszej kolejności prezes portugalskiego Sportingu Braga Antonio Salvador i trener Domingos. Do drużyny wkrótce ma trafić obrońca Marco Ramos z Francji. Najbliższy rywal Lecha Poznań w europejskich pucharach chce także ściągnąć takich piłkarzy jak Emidio Rafael, Antunes i João Gonçalves.

Marco Ramos to 27-letni obrońca portugalski, który jednak urodził się i wychował we Francji, w rodzinie portugalskich emigrantów. Całe życie grał także w lidze francuskiej - w AS Monaco, US Creteil, a ostatnio jest zawodnikiem RC Lens. Jest w trakcie negocjacji na temat rozwiązania kontraktu z tym klubem, w którym nie ma dla niego przyszłości po tym, jak w sierpniu odmówił przedłużenia umowy z RC Lens na warunkach zaproponowanych przez Racing.

Gazeta Record informuje, że Sporting Braga jest gotowy na niecodzienny ruch. Otóż negocjuje pozyskanie Marco Ramosa. W drugą stronę miałby powędrować najlepszy strzelec Sportingu Braga, Brazylijczyk Matheus. Oddać najlepszego snajpera za lewego obrońcę? Tak, gdyż Matheus także nie zgodził się przedłużyć kontraktu w Bradze i odejdzie wcześniej czy później - najpóźniej w czerwcu, a prawdopodobnie już tej zimy. Pozyskać chce go np. Dnipro Dniepropietrowsk.

Marco Ramos udzielił wypowiedzi prasie francuskiej i powiedział, ze niczego jeszcze ze Sportingiem Braga nie uzgodnił. I że ma także propozycję z FC Nantes, ale również i w tym wypadku nic nie jest przesadzone.

Sporting Braga jest także w trakcie negocjowania pozyskania takich graczy jak: Vitorino Antunes, Emidio Rafael i Joao Gonçalves. Antunes to chyba najbardziej znany z tych piłkarzy - jest zawodnikiem AS Roma, wypożyczonym niedawno do Leixoes Porto. Do ligi włoskiej przeniósł się z Pacos de Ferreira i jest od lat rozchwytywany przez wiele znanych klubów - bardzo starał się o niego chociażby Juventus Turyn. Emidio Rafael to obrońca FC Porto, dobry znajomy trenera Domingosa. Informacje o transferze prawego obrońcy Goncalvesa pojawiły się w okolicach świąt.

Wczoraj Sporting Braga rozegrał sparing, w którym pokonał FC Vizela 3:0. Domingos wystawił skład: Marcos - Miguel Garcia, Anibal, Paulao, Silvio, Salino, Hugo Viana, Mossoro, Alan, Paulo Cesar i Keita. Ponadto na boisko wchodzili: Artur Moraes, Guilherme, Custodio, Helder Barbosa, Meyong i juniorzy Fernando, Lomba, Ruben Freitas, Ze Pedro i Marco Vaz

Sporting Braga opuści wielu jego kluczowych teraz graczy

Pierwszego transferu przeciwnik Kolejorza już dokonał

Do rywala Lecha ma przyjść snajper z Senegalu