Niemcy: Kupujemy Polaka z czterema nerkami

2 stycznia Sławomir Peszko będzie uczestniczył w zgrupowaniu 1.FC Köln w tureckim Belek - pisze niemiecka gazeta Express. Transfer lechity do Kolonii traktowany jest już jako absolutny pewnik, a Niemców szczególnie interesuje urologiczny fenomen - Sławomir Peszko ma aż cztery nerki!

Na łamach gazety wypowiada się w tej sprawie nawet lekarz urolog, dr Rolf, który mówi, że taka sytuacja zdarza się tylko u 1 procenta ludzi. Znacznie częstsza jest u gryzoni. - Słynny kierowca Formuły 1 Niki Lauda też miał cztery nerki - informuje lekarz. Jest nawet wypowiedź mamy Sławomira Peszki, która mówi, że to rodzinne i że Sławek po prostu chodzi do toalety nieco częściej niz inni.

Sławomir Peszko jest nazywany przez trenera Franka Schäfera ''graczem perspektywicznym, który może pomóc Kolonii j est wart wydanych na niego pieniędzy''. Te pieniądze to 500 tys. euro, która klub 1.FC Köln już wyłożył. Formalnie zapłacić je musiał ze swego konta sam piłkarz, by wykupić kontrakt.

- To piłkarz niezwykle zwinny. Potrafi grać i na lewej i prawej stronie - ocenia lechitę Frank Schäfer, który oczekuje Peszkę 2 stycznia na zgrupowaniu zespołu z Kolonii w tureckim belek.

Lech Poznań: Sławek w ogóle nie wspominał, że chce odejść

Więcej o: