Najlepszy strzelec rywala Lecha przejdzie do ... rywala Lecha?

Ukraiński klub Dnipro Dniepropietrowsk, wyeliminowany latem z europejskich pucharów przez Lecha Poznań, może teraz pomóc mu w walce o awans. Ukraińcy są na dobrej drodze, by tej zimy kupić ze Sportingu Braga jego najlepszego strzelca, Brazylijczyka Matheusa. Oferują 3 mln euro. Rozmowy są zaawansowane - podaje portugalska gazeta Record.

Wiadomo już, ze Sporting Braga - najbliższy pucharowy rywal Lecha Poznań - straci swego najlepszego strzelca, Brazylijczyka Matheusa. Piłkarz, który strzelił dla Sportingu większość bramek w tegorocznych europejskich pucharach, nie zdecydował się przedłużyć umowy z klubem z Bragi. Odejdzie najpóźniej w czerwcu, ale być może już teraz, zimą.

Portugalskie media informują, że trener Domingos Paciencia i prezes klubu Sporting Braga Antonio Salvador prowadza właśnie zaawansowane rozmowy z Dnipro Dniepropietrowsk w sprawie sprzedaży Matheusa. Portugalczycy wiedzą, że już go nie zatrzymają, próbują wynegocjować korzystną cenę.

Matheus ma w kontrakcie sumę odstępnego w wysokości 5 mln euro. Gdyby Ukraińcy to zapłacili, Brazylijczyk odszedłby od razu. Dnipro negocjuje jednak niższa kwotę. Proponuje 3 mln euro.

Portugalscy dziennikarze zwracają uwagę, że w ostatnim meczu ligowym Sportingu Braga, w którym ten rozgromił w piątek Academicę Coimbra 5:0, Matheus nie wystąpił. Powodem miała być rzekomo kontuzja kolana. - Tymczasem już następnego dnia Matheus trenował w Bradze jakby nigdy nic - pisze prasa w Portugalii.

Sporting Braga czeka zimą wielka rewolucja kadrowa. Będzie inny niż dziś.