Sport.pl

Oświadczenie Lecha Poznań w sprawie Jose Bakero

Oświadczenie KKS Lech Poznań:

Zgodnie ze strategią, przyjętą na lata 2006-2012, jednym z podstawowych celów sportowych, realizowanych przez zarząd klubu KKS Lech Poznań, jest konsekwentne podnoszenie poziomu sportowego oraz regularna gra w pucharach europejskich. Gra w pucharach europejskich przekłada się bowiem na wizerunek klubu, pozycjonowanie jego marki na rynkach polskim i europejskim oraz budowanie prestiżu, o czym mogą świadczyć ostatnie udane występy zespołu w Turynie czy Manchesterze. Gwarancją takiego stanu jest konsekwentne utrzymanie odpowiedniego poziomu wyników w rozgrywkach polskiej Ekstraklasy, Ligi Europejskiej oraz Pucharze Polski. Zarząd klubu, w porozumieniu z radą nadzorczą, przeanalizował cały okres jesieni sezonu 2010/2011 i stwierdził, że łączna pozycja we wszystkich tych kategoriach absolutnie nie odpowiada oczekiwaniom zarówno jego, kibiców, sponsorów, jak i Urzędu Miasta Poznania.

Po głębokiej analizie zarząd podjął więc decyzję o zmianie trenera pierwszego zespołu. Nie oznacza to, że postawa piłkarzy w obecnym sezonie 2010-2011 była całkowicie niezadowalająca. Zarząd jest przekonany, że zmiana szkoleniowca spowoduje podniesienie poziomu gry, odbuduje formę psychofizyczną całego zespołu i sprawi, że mecze z udziałem naszych piłkarzy staną się znowu bardzo atrakcyjne dla kibiców Poznania. Tak, jak bywało to dotychczas.

Trenerem pierwszego zespołu klubu KKS Lech Poznań od dnia 3 listopada 2010.r jest Jose Mari Bakero Escudero, z którym to szkoleniowcem zarząd klubu podpisał kontrakt do końca maja 2011r., z możliwością jego dalszego przedłużenia. W sztabie szkoleniowym znajdą się również trenerzy polscy.

Zarząd klubu KKS Lech Poznań

 

Więcej o: