Sport.pl

Prezes Lecha: Sytuacja nie jest najlepsza

- Kontrakt z Jose Bakero został podpisany do końca tego sezonu z opcją przedłużenia - poinformował prezes Lecha Poznań Andrzej Kadziński

Podczas spotkania, na którym przedstawiono hiszpańskiego trenera Lecha, prezes poznańskiego klubu mówił: - Pierwszy raz odkąd jestem w klubie od czerwca 2006 r. spotyka nas taka sytuacja jak tej jesieni. Nie dotknęła nas wczoraj, ani przedwczoraj, długo się nad tym zastanawialiśmy. Ciągle w strategii klubu jest, by Lech walczył w pucharach i był obecny na arenie międzynarodowej, byśmy nadal byli dumą Wielkopolski, by kibice byli zadowoleni, że mają taką drużynę.

Póki co sami widzicie, że sytuacja w lidze nie jest najlepsza, dlatego zarząd podjął decyzję, że w dniu wczorajszym, a właściwie z dniem dzisiejszym funkcję pierwszego trenera objął  Joe Mari Bakero. Jego sztab będzie się składał z drugiego trenera Ryszarda Kuźmy, a trenerem bramkarzy będzie Paweł Primel. Jak widzicie, rewolucji nie ma. Nową twarzą jest osoba pana Luisa [Luis Mila Villaroel - red.], który będzie trenerem przygotowania fizycznego. Ma doświadczenie z dużymi drużynami z ligi hiszpańskiej. Nie oznacza to, że w przygotowaniu fizycznym nie będzie brał udziału Andrzej Kasprzak, będzie współpracował z Luisem Milą, by poznać nowinki, które będzie mógł wykorzystać w dalszej pracy.

Prezes nie poinformował, co będzie z Andrzejem Juskowiakiem, który dotychczas zajmował się w Lechu szkoleniem napastników. Dziennikarze nie mieli możliwości zadawania pytań, ani Kadzińskiemu, ani Bakero.

Dzień dobry, buenos dias - zobacz, co powiedział Bakero

Oficjalne oświadczenie poznańskiego klubu

 

 

Więcej o: