Sport.pl

Trener Lecha: Chcemy dopisać ciąg dalszy legendy

Lech Poznań dziś o godz. 21.05 gra w Anglii z Manchesterem City mecz Ligi Europejskiej. Gra jako lider grupy z rywalem, który jest tej grupy faworytem. Wszystkie dotychczasowe mecze polskich klubów z Manchesterem City to niezapomniane, legendarne chwile naszego futbolu. - Chcemy dopisać ciąg dalszy tej legendy - mówi trener Kolejorza Jacek Zieliński.

- Nie szafujmy tym określeniem ''lider grupy''. Ważne, kto będzie liderem po pięciu, sześciu kolejkach, a nie teraz - mówi Jacek Zieliński. Pytany o to, czy można się spodziewać w wykonaniu Kolejorza równie niesamowitego meczu i może niesamowitego wyniku jak podczas starcia z Juventusem w Turynie, mówi: - Bardzo chcemy dopisać ciąg dalszy legendy starć polskich klubów z Manchesterem City. Moim zdaniem Anglicy są faworytem nie tylko tej grupy, ale w ogóle całej Ligi Europejskiej. Od początku ich typuję do zdobycia trofeum. Do Turynu też jednak jechaliśmy w przeświadczeniu, że gramy z wielkim faworytem, a jednak diabeł nie okazał sie taki straszny. W piłce zdarzają się niespodzianki i nie ukrywam, że na taką w Manchesterze liczę.

Anglicy uważają na Lecha. Przypominają wynik z Turynu, ostrzegają, że słabe wyniki ligowe Lecha mogą być mylące, bo polski zespół to Dr Jekyll i Mr Hyde. - O wynikach ligowych już nie myślimy. Nie mamy w głowie porażki z Zagłębiem Lubin. Nie przed takim meczem, jak z Manchesterem City. Te mecze trzeba rozgraniczyć i tu, w Anglii chciałbym zobaczyć takiego Lecha, jakiego chcą oglądać kibice. Liczę na to, że odrobimy część tego bałaganu, który sami sobie zgotowaliśmy - mówi trener Jacek Zieliński.

- Manchester City też da się zaskoczyć - uważa. - Trzeba to jednak zrobić za pierwszym razem, przy pierwszej okazji. Tak, jak udało się z Juventusem w Turynie. Tu jest bowiem jak w boksie, nie ma pięściarzy odpornych w ogóle, są tylko źle trafieni.

- Manchesterowi City zdarza się tracić głupie bramki i popełniać błędy w obronie - dodaje trener Kolejorza. - Tak to bywa z zespołami o silnej ofensywie, że obrona niekiedy jest słabsza. Tu, w wypadku Manchesteru City uważam jednak, że formacje mają w miarę wyważone. Oglądaliśmy wiele fragmentów meczów Anglików i wiemy, że jeśli popełnią oni błędy, to nie będzie ich wiele. To zespół bardzo mocny, widać po po wynikach City w lidze angielskiej.

- Zadanie jest trudne, ale też nie przyjechaliśmy tu po łatwą przeprawę. Chcemy zagrać dobry mecz. Na ile to wystarczy, zobaczymy - mówi poznański szkoleniowiec.

Trener Jacek Zieliński był też pytany o komentarz do sprawy Wayne'a Rooney'a i jego możliwego przejścia do Manchesteru City z Manchesteru United. - Jako ludzie piłki, interesujemy się wszystkim, co dzieje się w futbolu, a zwłaszcza wszystkim, co dotyczy naszych rywali - odpowiedział. Kiedy polscy dziennikarze powiedzieli mu, że na konferencji trenera City Roberto Manciniego przed meczem z Kolejorzem padały pytania angielskich dziennikarza tylko o Rooney'a, odrzekł: - Skro o Manchester City nie zaprząta sobie głowy Lechem, to my też przesadnie nie zaprzątamy sobie głowy Rooney'em.

Radosław Nawrot, Bartosz Nosal, Manchester

Co doradza trener Manchesteru City?

Więcej o: