Lechu! Uwaga na niego! To łamacz nóg [wideo]

Nigel de Jong - holenderski piłkarz Manchesteru City - doprowadził do tragedii piłkarza przeciwnej drużyny, Hatema Ben Arfy podczas meczu City z Newcastle United. Brutalnym wejściem już na początku meczu złamał mu nogę. 21 października podczas meczu z Manchesterem City piłkarze Kolejorza będą musieli uważać na tego oprawcę.

Nie jest to bowiem pierwszy brutalny faul w karierze Nigela de Jonga. To jednak, co zrobił Ben Arfie w meczu z Newcastle United, przechodzi ludzkie pojęcie. To była pierwsza akcja obu piłkarzy w meczu, zaledwie 3. minuta.De Jong zaatakował Francuza w taki oto sposób:

''De Jong zachował się jak brutal i przestępca, a nie piłkarz.'' - napisał w relacji na żywo z tego meczu sport.pl. Ben Arfa został zniesiony z boiska, trzeba było podać mu tlen.

Najbardziej zastanawiające jest to, że sędzia meczu nie zareagował i nie pokazał Holendrowi nawet żółtej kartki. Tymczasem strona eurosport.pl podaje, że badania w szpitalu wykazały, iż francuski piłkarz ma podwójne złamanie nogi. Pękły obydwie kości - piszczelowa i strzałkowa.

W tej sytuacji oczywiste jest, że Nigel de Jong - choć na boisku nie ukarał go arbiter - zostanie zdyskwalifikowany. Dyskwalifikacja nie obejmie jednak meczów pucharowych, w tym meczu z Lechem Poznań 21 października w Manchesterze.

Z innych ''akcji'' Nigela de Jonga - oto jego atak na Xavi Alonso w finale ostatniego mundialu:

Jak przebiegał mecz Manchesteru City z Newcastle United