Sport.pl

Manuel Arboleda jak Shakira [wideo]

Tańcem w stylu utworu ''Waka Waka?' Shakiry uczcił zdobycie pierwszego gola w meczu z mistrzami Austrii, Red Bull Salzburg piłkarz Lecha Poznań Manuel Arboleda. To nie pierwszy przypadek, gdy Arboleda bawi publiczność tańcem. Poprzednim razem stał się przez to sławny.

Było to podczas prezentacji drużyny Lecha Poznań przed sezonem. Manuel Arboleda włączył się wtedy do tańca dziewczynek z Kolejorz Kids. Ten taniec i popis Kolumbijczyka można obejrzeć tutaj.

Gdy opublikowaliśmy film z tańcem w internecie, stał się on popularny nawet w Czechach. Dzięki niemu przed pojedynkami Kolejorza ze Sparta Praga w eliminacjach Ligi Mistrzów to Manuel Arboleda był najpopularniejszym piłkarzem Lecha w Czechach.

W czwartkowy wieczór, podczas meczu z Red Bull Salzburg to Arboleda strzelił pierwszego gola dla Lecha. I uczcił go tańcem.

  

Ci kibice, którzy cieszyli się z gola twarzą do boiska albo oglądali mecz w telewizji, zapewne wyłowili, że Arboleda wykonał krótki układ taneczny typowy dla tego utworu.

To 'bardzo piłkarska 'Waka Waka?' związana z ostatnim mundialem w RPA. Śpiewa go Shakira, która - podobnie jak Manuel Arboleda - jest Kolumbijką.

Zobacz też drugiego gola z meczu Lecha z Salzburgiem

 

 

Więcej o: