Sport.pl

Chcecie coś wiedzieć o Lechu? Spytajcie Simone Pepe

Tak przynajmniej twierdzi włoska prasa, która przypomina, że w Juventusie Turyn grają dziś piłkarze, którzy rok temu eliminowali Lecha Poznań z pucharów w barwach Udinese Udine. Jeden z nich - Fabio Quagliarella - nie zagra dziś, natomiast drugi Simone Pepe ma być gwiazdą meczu z Polakami.

Chcecie dowiedzieć się czegoś o Lechu? Spytajcie Simone Pepe. On z nimi grał - pisze dziennik ''Tuttosport''. Było to podczas meczów Kolejorza z Udinese udine, a Pepe strzelił w rewanżowym meczu we Włoszech gola na 1:1.

Wyglądał on tak:

Półtora roku temu Simone Pepe i spółka wyeliminowali już Lecha - piszą Włosi i dzielą się informacjami na temat polskiej drużyny, która nie jest tu zbyt dobrze znana. Piszą o tym, że powstała w 1923 r. (naprawdę w 1922 r.), które miejsce zajmuje w lidze i z kim grała dotąd w pucharach. Przypominają, że już raz w tym roku odpadła - w starciu ze Spartą Praga.

Lech gra głównie systemem 1-4-2-3-1, a niekiedy przechodzi na 1-4-5-1. I tak też zapewne zagra z Juventusem, którego trener Luigi Del Neri jest przywiązany do systemu 1-4-4-2 - piszą Włosi. Może przejdzie na ustawienie 1-4-3-3, o ile do dyspozycji dojdzie naturalizowany we Włoszech i reprezentujący już barwy tego kraju Brazylijczyk Amauri.

Wczoraj trenował już z zespołem Juventusu.

Gra z Juventusem na remis może się źle skończyć

 

 

 

 

 

Więcej o: